elazigda-15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-torenle-kutlandi_2e1b2

METEOROLOJİDEN ELAZIĞ İÇİN YAĞIŞ UYARISI! METEOROLOJİDEN ELAZIĞ İÇİN YAĞIŞ UYARISI!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Elazığ’da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Yapılan etkinlikler dahilinde İzzetpaşa Cami önünde mehteran takımı gösterisi düzenlendi. Gösterinin ardından İzzetpaşa Cami önünden Elazığ Valiliği Hizmet Binası istikametine kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yapılan yürüyüşe il protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı

WhatsApp-Image-2022-07-15-at-22.21.57

Kortej yürüyüşünün tamamlandığı Elazığ Valiliği meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı düzenlendi.

15 Temmuz 2016 yılında Fetullahçı Terör Örgütü kullanılarak bir darbe teşebbüsünde bulunduklarını belirten Vali Dr. Ömer Toraman, “Çok şükür bu darbe teşebbüsü de Cumhurbaşkanımızın karşı koyması ve dirayetiyle milletimizin de iradesini meydanlara yansıtarak karşı koymasıyla bertaraf edildi. Dolayısıyla bütün tarih süresinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde bir egemenlik ve söz sahibi olmak istediler. Ama millet, devletine, kendi iradesine, hükümetine ve parlamentosuna sahip çıktı” dedi.

WhatsApp-Image-2022-07-15-at-22.21.58

Bundan 6 yıl önce 15 Temmuz gecesi içimizden çıkan hainlerin ihanetiyle karşı karşıya kaldıklarını aktaran Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Milletin silahları millete doğru yöneltildi. Onursuzca tüm benliklerini satan hainler, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza ve milli irademize kast etmek istediler. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız o büyük ihanet Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla milletimizin, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla ve genciyle tek yürek olarak sokaklara ve meydanlara inerek namluların, tankların ve uçakların önlerine canlarını siper etmesiyle büyük bir zafere ulaştı. Milletimiz bir kez daha bu toprakların nasıl vatan olduğunu bu vatanın nasıl vatan olarak kaldığını tüm dünyaya haykırdı. Hainler, Rabbimizin yardımı ve milletimizin çelik gibi iradesiyle yerle yeksan oldular. Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi tıpkı Malazgirt’te, Çanakkale’de ve İstiklal Harbi'nde yazdığı gibi bir büyük destan daha yazdı. Çünkü namus bildiğimiz bu topraklar uğruna kefen olarak gördüğümüz albayrak uğruna dün olduğu gibi bugün de yarın da can vermek her birimiz için şereflerin en yücesidir” ifadelerini kullandı.

AW668735_07