2022 yılı Bitki Sağlığı Uygulama Programı kapsamında Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı salonunda hizmet içi eğitim toplantısı yapıldı.

Toplantıya Tarımv e Orman İl Müdürü Ali KILIÇ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü ile İl ve İlçe Müdürlüklerinde bitki sağlığı alanında görevli teknik personel katıldı.

CHP HEYETİ ŞİMDİ DE ULUKENT’TE! CHP HEYETİ ŞİMDİ DE ULUKENT’TE!

Toplantıda konuşan İl Müdürü KILIÇ; " Bitkisel üretimde kalitenin artırılması, ürün kayıplarının azaltılması için her yıl Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bitki Sağlığı Uygulamaları ile ilgili çalışma yürütülmektedir. 2021 yılı çalışmalarının değerlendirildiği, 2022 yılı çalışma programının oluşturulduğu bu toplantıda, sahada görev alacak arkadaşlarımıza, bitki hastalık ve zararlılar ile mücadelede, insan sağlığını doğrudan etkileyecek kimyasalların kullanılması yerine daha çok biyolojik ve entegre mücadeleyi ön plana çıkaran çalışmalar anlatılacaktır." dedi. 

Müdür KILIÇ ayrıca, bitki koruma ürünlerinin reçetelendirilmesi ve üretici kayıt defteri kullanımı ile ilgili bilgi verileceğini söyledi.