Bu yıl 26'ıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Hazar Şiir Akşamları kapsamında şairler yürüyüşü yapıldı.  Hem yurt içinden hem yurt dışından şairin katıldığı Uluslararası Hazar Şiir Akşamları programı Demokrasi meydanında yürüyüşle başladı.  

Programa Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN, AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif BİLGİNOĞLU, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet DEMİRBAĞ, yurtiçi ve yurtdışından şairler, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol üyeleri, şairler ve öğrenciler mehter takımı eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanından Cumhuriyet meydanına kadar yürüdü.

387200901_18093561664369482_2469210326955687425_n

DAHA KISA SÜREDE AZ MALİYET İLE ÇOK GELİR-YÜKSEK KALİTE!  DAHA KISA SÜREDE AZ MALİYET İLE ÇOK GELİR-YÜKSEK KALİTE! 

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet DEMİRBAĞ programın önemine vurgu yaptı. Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, uluslararası hazar şiir akşamları Elâzığ’dan Türk dünyasına açılan bir kapıdır” dedi. ETSO Başkanı İdris Alan, uluslararası hazar şiir akşamlarının Elazığ’ın entelektüel kimliğinde yer alan önemli bir program olduğunu söyledi. AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol KELEŞ, 24. Hazar Şiir Akşamlarına katılan Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı Milletvekili Merhume Ganire Paşayeva’yı yaptığı konuşma ile anarak uluslararası hazar şiir akşamlarının şehir için bir değer olduğunu ifade etti.

387197502_18093561661369482_2300150416849019607_n

Hazar Şiir Akşamlarının bu yıl ünlü Şair Yazar “Sezai Karakoç” anısına “İnsan Sevgisi” teması ile düzenlendiğini söyleyen Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN, hazar şiir akşamlarının çeyrek asrı devirdiğini söyledi. Vali TORAMAN, “Hazar Şiir Akşamları, sadece bir şiir akşamları etkinliği değil; bunun fikri altyapısı, kurgusu, düşüncesi, çok sağlam temellere dayandığı için taklidi olan pek çok şiir akşamı, şiir etkinliği, kısa süreli oldu. Ancak Hazar Şiir Akşamları çok şükür çeyrek asrı devirdi. İnşallah bu şekilde devam edecek. Bu Teşkilat'ımız sağlam adımlarla daha ileri işbirliklerine doğru yürüyor. Bu işbirliğinin kültürel sahada da önemli bir ayağını Hazar Şiir Akşamları oluşturuyor. O yüzden fikri temelleri sağlam diyoruz. Bugün hamdolsun biz Türk dünyasında büyük bir dayanışma sergiliyoruz. Kardeş Azerbaycan’ın Karabağ’da kazandığı iki büyük zaferin gurunu hep beraber yaşıyoruz. İnşallah bu etkinlik, birlikteliğimizin kültürel alanda kalıcı bir etkinliği olarak devam eder. Niyetimiz, gayretimiz bu, bunun için çaba harcıyoruz" dedi.