ELAZIĞ İL ÖZEL İDARE SK, SPOR OKULU EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR  ELAZIĞ İL ÖZEL İDARE SK, SPOR OKULU EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR 

Elazığ Belediyesi tarafından Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde organize edilecek olan 4. Kitap Fuarı, yarın başlayacak. Birbirinden kıymetli şair ve yazarların okuyucularla buluşacağı fuar, 9 gün boyunca devam edecek. 

Elazığ’ın 30 yıl boyunca hayalini kurduğu ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın şehre kazandırdığı Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi, önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Elazığlıların dilediği kitaplara ulaşabileceği ve yüzlerce yayınevinin yer alacağı Elazığ Belediyesi 4. Kitap Fuarı, yarın (28.05.2023) başlayacak. 5 Kasım tarihine kadar toplam 9 gün sürecek olan Kitap Fuarı vatandaşlara kapılarını saat 10.00 ile 21.00 arasında açık tutacak.   
Vatandaşların kitaplara olan ilgisinin artırılmasının hedeflendiği fuarda kitapseverler, severek ve beğeniyle okuduğu eserlerin şair ve yazarları ile bir araya gelme fırsatı yaşayacak. Elazığ Belediyesi 4. Kitap Fuarı’nın şehrin tanıtımına ve kültürel kalkınmasına da katkı sunması amaçlanıyor.   
ONLARCA ŞAİR VE YAZAR, İMZA-SÖYLEŞİ PROGRAMLARI GERÇEKLEŞTİRECEK 
Fuarda, birbirinden kıymetli ulusal ve yerel şair ve yazarlar imza ve söyleşi programlarıyla okuyucularla buluşacak. Bekir Develi, Türker Akıncı, Haluk Özdil, Murat Akan, Zekeriya Efiloğlu, Erhan Afyoncu, Ebru Elmaskeser, Sadık Yalsızuçanlar, Mine Sota, Ahmet Turgut, Serhat Yabancı, Bayram Karaçor, İkram Arslan, Seyit Ali Kahraman, Yaren Atalar, Ahmet Bulut, Prof. Dr. Yüksel Arslantaş, Sedat Çağlayan, Telmih Kitap – Şair/Yazarlar, Muhammed Tacettin Kutay, Alişan Kapaklıkaya, İkbal Gürpınar, Serdar Tuncer, Tufan Gündüz, Pelin Çift, Hulki Cevizoğlu, Sevda Türküsev, İhsan Süreyya Sırma, Hatice Kübra Tongar ve Mecit Ömür Öztürk’ün katılacağı fuarda, Elazığlı şair ve yazarlar için de stantlar oluşturulacak.  Kurulan stantlarda vatandaşlar, istediği kitaba ulaşacak olmanın ayrıcalığını yaşayacak.  
Ayrıca Bayram Karaçor, Ahmet Turgut, Mine Sota, Sadık Yalsızuçanlar, İkram Arslan, Seyit Ali Kahraman ve İkbal Gürpınar, okullarda yapılacak konferanslarda öğrencilerle bir araya gelecek. 
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR 
“Gelecek Sensin” programlarıyla eğitime ve öğrencilere desteklerini sürdüren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 4. Kitap Fuarı için de öğrencilerin yanında olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda, Elazığ Belediyesi tarafından fuarı ziyaret edecek olan 10 bin öğrenciye, toplamda ise 15 bin öğrenciye 50 TL değerinde hediye çeki dağıtılacak. Böylece bu çeklerle öğrenciler, istedikleri kitapları alabilme imkanına sahip olacak. Öte yandan Elazığ Belediyesi 4. Kitap Fuarı’nı ziyaret eden ve hediye çeki verilen öğrenciler için belediye otobüsleri ile ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacak. 
“4. KİTAP FUARI, ŞEHRİMİZİN TANITIMI VE KÜLTÜREL KALKINMASINA KATKI SUNACAK” 
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Tam donanımlı yapısıyla sanatsal, kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam eden, şehrimiz ve bölgesel açıdan bir çekim merkezi olma yolunda ilerlemeyi sürdüren Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezimizde, yine önemli bir etkinlik gerçekleştirilecek. 28 Ekim yani yarın ve 5 Kasım tarihleri arasında Elazığ Belediyesi Kitap Fuarı’nın 4’üncüsü düzenlenecek. Kitap Fuarı’nda birbirinden kıymetli şair ve yazarlar, hemşehrilerimizle bir araya gelecek. İmza günleri, söyleşiler ve okullarda konferanslar yapılacak. Şehrimizin tanıtımı ve kültürel kalkınmasına katkı sunacak bu organizasyonda, Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’nın talimatları ile 15 bin öğrencimize 50 TL’lik hediye çekleri dağıtılacak. Bu hediye çekleri ile öğrenciler, fuardaki stantlarda yer alacak ve  dilediği kitaba sahip olabilecek.  Dolu dolu geçecek ve 9 gün sürecek olan Elazığ Belediyesi 4. Kitap Fuarı’na, bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz.” denildi.  
Elazığ Belediyesi 4’üncü Kitap Fuarı’nda programları şu şekilde olacak.