2023 Milletvekili Genel Seçimleri’nin yapılacağı tarih 14 Mayıs 2023 olarak konuşularak tekrarlansa da henüz seçim tarihi kesinleşmediği için aday adaylığı konusunda ismi geçenler genelde faaliyetlerini ağırdan alıyor ve temkinli davranıyor…
TURAN AÇIKLAMA YAPAN İSİMLERİ DUYURMUŞTU…
Gazeteniz TURAN daha önce çeşitli partilerden Aday Adayı olduğunu açıklayanları yaptığı bir haberle kamuoyuna duyurmuştu. Elazığ’da ilk olarak İş İnsanı Yüksel ERCAN, İYİ Parti’den Milletvekilliği Aday Adaylığını açıklamıştı. ERCAN’ın ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nden Semih IŞIKVER İl Başkanlığı görevinden istifa ederek 2023 Genel Seçimleri için Milletvekilliği Aday Adaylığını duyurdu. Daha sonra MHP’den Hasan TUNÇ, AK Parti’den Cengiz GÜLAÇ ve İYİ Parti’den Mustafa Kemâl ATİKELER de açıklama yaparak Aday Adaylığını duyuran isimler kervanına katıldılar…
LİSTEYE YENİ İSİMLER EKLENDİ…
Elazığ’dan 2023 Genel Seçimleri öncesinde son olarak aday adaylığını resmen açıklayanlar arasına 4 yeni isim daha katıldı. Elazığ’dan 2023 Genel Seçimleri öncesinde son olarak Aday Adaylığını resmen açıklayan isimler şöyle;
02- FOTO-2- MEHMET KARACADAĞ
AK PARTİ’DEN MEHMET KARACADAĞ…
2023 Genel Seçimleri öncesinde Elazığ’da ilk seçim irtibat bürosunu açan ve yaklaşık 8 aydır sahada çalışmakta olduğunu belirten Mehmet KARACADAĞ, AK Parti’den Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu bildirirken; “Her ortamda çalışmamızı bölge üzerinden yaptık. Belirli bir başarıya tırnaklarımızla kazıyarak gelmenin mücadelesindeyiz. Türkiye’nin her noktasında Elazığ’ın ismini en önde taşıyabilecek arkadaşlar arıyoruz. Eğer bizden daha iyi yapabilecek, bölgemizden böyle biri olursa yaptığımız bu çalışmanın hepsini kendisine bırakıp yanında savaşmaya hazır olduğumu ilk gün söyledim bugün de tekrarlıyorum. Biz yer alamazsak, kırmızı çizgilerimiz haricinde hangi siyasi partiden olursa olsun seçilebilecek arkadaşımızın yanında mücadeleye devam edeceğime söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

03- FOTO-3-  FAİK ÖZTÜRK

İYİ PARTİ’DEN FAİK ÖZTÜRK!..
Safiye SOYMAN’ın eşi Elazığlı Faik ÖZTÜRK, Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu telefonla katıldığı Flash TV akşam haberlerinde duyurdu. 24 Haziran 2018 Yılında MHP’den Aday Adayı olup, listeye giremeyen Faik ÖZTÜRK, canlı yayında; ‘’Kim Elazığ için bir çivi çaktıysa gider elini öperim. Benim tek hevesim Elazığ’a hizmet etmektir. Neden İYİ Parti derseniz, Genel Başkanımız Meral AKŞENER’in çok özel bir ekibi var, çok üstün çalışmalar yapılıyor. Parti içindeki abilerimizin de uygun görmesiyle ben İYİ Parti’ye katıldım. Elazığ’ın sahibi yok. Bunca zamandır Elazığ’da gelişen bir şey yok ve Elazığ’ın kulisi yok. Benim içimde büyük bir Elazığ sevdası var ve ben bu yola çıktım. Elazığ’da istihdam sağlayacağız. Elazığ’ın konumu çok özel fakat tanıtımı yok. Ben bu tanıtımı tek başıma yapacağım. Harput’u, Keban’ı, Elazığ’ın üzümünü, leblebisini ben tanıtacağım. ’’ Diye konuştu.

CEMİL BAYIK’IN SEÇMEN LİSTESİNDE YER ALMASI İLÇE HALKINI RAHATSIZ ETTİ! CEMİL BAYIK’IN SEÇMEN LİSTESİNDE YER ALMASI İLÇE HALKINI RAHATSIZ ETTİ!

04- FOTO-4- HASAN KAYA

AK PARTİ’DEN HASAN KAYA…
15 Temmuz Milli İrade Ocakları İl Başkan Yardımcısı Hasan KAYA düzenlediği basın toplantısıyla AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Mesleki tecrübelerine güvendiğini aktaran Milletvekili Aday Adayı Hasan KAYA, Elazığlılardan destek beklediğini ifade ederek; “Tarım, gıda ve hayvancılık sektöründe çalışmaktayız. Bu alanda çok değerli mühendis arkadaşlarımız ve danışmanlarımızla birlikte faaliyet yürütmekteyiz. Malum dünyanın bir numaralı sorunu olan gıda konusu hakkında bilgi ve tecrübelere sahibiz. Bu anlamda Elazığ’a ve ülkemize faydalı olacağımıza inanıyoruz. Bu bağlamda AK Parti Milletvekili Aday Adayı olarak Elazığ’dan değerli hemşehrilerimizin bizi sevip, bize destek vermelerini bekliyoruz.” dedi.
05- FOTO-5-  YUNUS GENÇ

MHP’DEN YUNUS GENÇ…
İş İnsanı Yunus GENÇ, gerçekleştirdiği basın toplantısıyla MHP’den Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. GENÇ; “Memleketim ve milletim adına bu zor dönemde sorumluluk almak düşüncesi ile mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden aday adaylığımı huzurlarınızda beyan ediyorum. Aday adayı olmamda en büyük etken; Aziz şehrimizde birliği, kucaklaşmayı, muhabbeti tesis etmeyi, halkımızın tüm fertlerinin her daim ulaşabileceği, memleketimizin sorunlarını her platformda savunabilecek, gençlerimize ışık olacak bir profil sergileyerek, şehrimize ve gençlerimize huzurlu yarınlar hazırlama gayretini göstermektir. Hepinizden önce duanızı sonra da bu büyük yürüyüşümüzde yanımızda olmanızı bekliyorum. Hepinizi en kalbi duygularımla, muhabbetle hürmetle selamlıyorum.’’ Diye konuştu.