AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimi tarafından organize edilen "Lise Başkanları Buluşması" kapsamında gençlerle bir araya geldi.

Milletvekili Ağar, Elazığ Kültür Park Mamuratül Aziz Salonunda düzenlenen programda gençlerle iftar yaptı, ardından keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Ağar, siyasi ve güncel olaylara ilişkin gençlerin yönelttiği sorulara da yanıt verdi. Programda gençlere hitap eden Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, gençlerin cesaretinin, yürekliliğinin ve geri adım atmama iradesinin AK Parti’yi iktidara taşıdığını, Türkiye’yi daha yaşanılır kıldığını vurguladı.

AĞAR: ‘’GENÇLERİN CESARETİ AK PARTİ’Yİ İKTİDAR, TÜRKİYE’Yİ DAHA YAŞANILIR KILDI’’

 Türkiye’nin çok güçlüyken ya da güçsüz ve başsız kaldığında hedef olduğunu vurgulayan Ağar, “Kader ortaklığı yapmış, tarih yolculuğunu beraber yürümüş milletimizin içine nesep, meşrep fitnesini sokmaya da çalıştılar. Bin yıldır deniyorlar, denemeye devam edecekler. Biz ülke olarak, parti olarak bu yüzlerce yıllık acı tecrübelerden dersimizi çıkardık. Canımızın yanmaması için güçlü olmak zorundayız. Kendi kararlarımızı kendimiz verecek güçte olmalıyız. Kararlarımızı uygularken kimseye minnet etmemek, kimseye ihtiyaç duymamak zorundayız. Yani güvenliğimizi sağlamak için helikoptere mi ihtiyacımız var. Onu biz yapmalıyız. Hava savunma sistemine mi ihtiyaç var? O’nu da biz yapmalıyız. Uçağa mı ihtiyaç var, onu da biz yapmalıyız. Bir operasyonu ekonomi sarsılmadan sonuna kadar icra etmeye mi ihtiyacımız var? Sonuna kadar götürecek ekonomik güce sahip olmalıyız. Uluslararası kurumlar milli çıkarlarımıza karşı mı çıkıyor, diplomatik güce de sahip olmalıyız. Bu ülkenin bunu başaracak gücü var. Bu ülkenin bunların hepsini başaracak yetişmiş insan kaynağı var. Kendini iyi yetiştirmiş, tarihi mesuliyetinin bilincinde olan siz gençlerimiz var.” Dedi.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDE IŞIKVER SESLERİ! MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDE IŞIKVER SESLERİ!

AĞAR: ‘’ DAHA KUVVETLİ OLMAK ZORUNDAYIZ’’

Siyasi iradenin desteği ile ülkenin insanının, gençlerinin başaramayacağı hiçbir şey olmadığını 20 yıllık AK Parti iktidarının ispatladığını vurgulayan Milletvekili Ağar, “Savunma Sanayimizde aldığımız mesafe bunun ispatıdır. Gazetelere, televizyonlara apaçık düşen Ortadoğu senaryolarının, Türkiye aleyhine yazılan senaryoların yırtılıp atılması, her senaryonun Türkiye’nin çelikten iradesine çarpıp tuzla buz olması bunun göstergesidir. Orta Doğu’da, Asya’da Türkiye’siz masa kurulamaması bunun tescilidir. Biz daha güçlü olmak zorundayız. Biz daha kuvvetli olmak zorundayız. Çünkü bu coğrafya güçsüzlerin yaşayabileceği bir coğrafya değil. Bu coğrafya zaafları cezalandıran bir coğrafya. Bu coğrafya kuvveti toplumların kaderi haline getiren bir coğrafya. Yani iç huzurunuz da güvenliğiniz de istikbaliniz de gücünüz nispetindedir bu coğrafyada.”İifadelerini kullandı.

25c54425-03ef-46d1-ab44-cb893429003e