Adalet ve Kalkınma Partisi’nde değişim rüzgârı sert esiyor. Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan ve Afyon'un il başkanları değişti…

AK Parti'de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı. MYK toplantısının ardından AK Parti İl Teşkilatlarında görev değişimi yapılması bekleniyordu. Beklenen değişim için düğmeye basıldı.

EROL'DAN BAKAN IŞIKHAN’A SORU ÖNERGESİ EROL'DAN BAKAN IŞIKHAN’A SORU ÖNERGESİ

7 ŞEHİRDE İL BAŞKANI DEĞİŞTİ

AK Parti'de "Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan ve Afyon'un" il başkanları değişti. AK Parti'den yapılan açıklamaya göre; Erzincan İl Başkanlığına Sn. Alpay Kabadayı atandı.

Öte yandan hatırlanacağı üzere Başkan Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından "Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız" demiş, planlanan değişimin 'kırmadan, dökmeden' olacağının altını çizmişti.

ELAZIĞ’DA DEĞİŞİM RÜZGÂRI ESECEK Mİ? 

AK Parti Elazığ yönetiminde değişim olacak mı?
Yine yansıyan bilgiye göre en fazla oy kaybının yaşandığı illerde yönetimler değişebilir. Bu kapsamda AK Parti’nin en fazla oy kaybı yaşadığı iller arasında Elazığ’da var. Elazığ’da bu kapsamda Şerafettin Yıldırım Başkanlığındaki il yönetiminde bir değişikliğin olup, olmayacağı merak konusu oldu…

Editör: İzzet TUMAY