ELAZIĞ’DA ÇİFTÇİLERE YÜZDE 75 HİBELİ NOHUT TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI! ELAZIĞ’DA ÇİFTÇİLERE YÜZDE 75 HİBELİ NOHUT TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI!

Dernek Genel Sekreteri Dr. Ahmet YILMAZ’ ın basına verdiği demeçte:
“Aynı ülkenin aynı kaderini yaşayan insanlar olarak ve nereli olduğuna, kan bağı olup olmadığına, yakınımız olup olmadığına bakmaksızın, mağdur olan tüm ülke insanına destek olma sorumluluğu bizi insani ve vicdani olarak destek olmaya ve elimizdekileri canlarımızla paylasmaya itti. 
Doğal afette yapabileceğimiz en iyi şey manevi desteğimizin yanısıra maddi destek vermekti. Ülkemizde 11 ili kapsayan, 13 milyon insanın yaşadığı bir bölgeyi yerle bir eden deprem, binlerce insanı cansız, evsiz ve çaresiz bıraktı.
Vicdanlı, inançlı, paylaşımcı, onurlu ve dürüst her insanın mutlak katkı vermek zorunda olduğu bugünlerde, hemsehrilerimiz de omuz verdi, depremzedelerin yükünü hafifletti ve acılarını bir nebze olsun azalttı inancindayiz.
„100.000 Euro Almanya’da olmak üzere, 58.000 Euro da doğrudan yönetim kurulumuz tarafından Türkiye’de acil müdahale desteği olmak üzere yaklaşık 158.000 € bağış toplandı. Yardımların en güvenilir şekilde yerine ulaştırılacağından en ufak bir şüphe olmasın“ demiştik ve öyle de yaptık. Tam bir şeffaflık içinde kuruşu kuruşuna derneğimiz üzerinden yapılan bağışın tamamını doğrudan Afad a, Ziraat Bankası ndaki hesabı üzerinden ulaştırdık. Dekontlarını da burda ibraz ediyoruz. Ayrıca Bağış isim ve miktarların yazıldığı  listenin tamamını bağış yapanlara ulaştırdık. Bazı yardım kuruluşu iddiasında bulunanların ya da sivil toplum kuruluşlarının yaptığı gibi her hangi bir kesinti, başka amaçlarla kullanım veya kendi kurumlarının masraflarını bağışlanan yardımlardan karşılama, kişisel menfaat temin etme gibi bir acizliğe, seviyesizliğe düşmedik.
Almanya’dan Afad a bağışlar iki dilim halinde gönderildi. Birinci dilim bizim dernek hesabımıza banka yoluyla gönderilen bağışlar, (Tutar: 33.578,00 Euro), ikinci dilim elden nakit olarak yapılan bağışlar.(Tutar: 67.075,00 Euro). Toplam Tutar: 100.653,00 Euro.
Yönetim Kurulu üyelerimizin şahsi olarak gerek Almanya’dan  ve gerekse Türkiye’den, kampanyamızdan önce ve/veya acil ihtiyaç talepleri karşısında direkt yaptıkları hatırı sayılır çok ciddi yardımlar, burdaki listenin haricindedir.
Azına çoğuna bakmaksızın Allah herkesin yardımları kabul etsin, karşılığını kat be kat kendi katında versin inşaAllah.
„Ey iman edenler, rüku edin, secdeye varın, Rabbinize kulluk edin ve HAYIR İŞLEYİN, umulur ki kurtuluşa erersiniz .“  Hacc Suresi 77
Allah her bir insanımızdan razı olsun, sağolsunlar varolsunlar, iyi ki varlar.
Allah bir daha böyle acılar göstermesin diye duası ediyoruz.
Kamuoyuna Saygılarımızla
Avrupa Elazığlılar Derneği Yönetim Kurulu