MHP Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Murat AYGEN yaptığı açıklamada, “Yerel Yönetimler ve Belediyelerin yetki ve sorumluluğu çerçevesinde ilimizdeki yoksullar, işsizler, kadınlar, ihtiyaç sahipleri, engelliler kısaca tüm dezavantajlı kesimlerin beklentilerinin karşılanması, huzur ve refahlarının temini ve sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, konut ihtiyacından, istihdama kadar çok geniş bir yelpazede kimsesizlerin kimsesi olunacaktır” dedi. 

AYGEN, her seçim döneminin bir ruhu olduğunu, bu dönemde ise sosyal belediyecilik hususunun içinden geçilen zor ekonomik şartların bir gereği olarak öne çıktığını belirterek, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Türk Dünyası Lideri Dr. Sayın Devlet Bahçeli’nin 2023 yılı ortalarında ilan ederek Türkiye genelinde startını verdiği ‘Üretken Belediyecilik’ ile Türkiye genelindeki tüm seçim bölgelerinde bu hedef doğrultusunda ilin ihtiyaç ve toplumun beklentilerine cevap verecek şekilde Sosyal Belediyecilik hizmetleri öncelikli olmuştur. Biz de bu doğrultuda konusunda uzman Ar-Ge Ekibimizle ilimizin tüm sosyal gruplarının sorun ve beklentilerini karşılayacak düzeyde çok değerli projeler hazırladık. Özellikle Sosyal Belediyecilik alanındaki projelerimizle şehrimizin kangrene dönenen işsizlik problemini en aza indirmeyi hedefliyoruz. İstihdamla birlikte yine şehrimizde alt gelir grupları için çok önemli olan sosyal konut projesi de Elazığ adına tarihi bir adım olacaktır. Bununla birlikte 40 bin alt gelir grubunda yer alan ailelere verilecek olan Hilal Kart ile çocuk bezinden mamaya, sütten temel gıda maddelerine, ayda 2 kg et desteğinden, kırtasiye yardımına kadar tüm ihtiyaçlar bu kart üzerinden karşılanacaktır. Bu projelerle ilgili daha detay bilgileri kamuoyumuzla ve vatandaşlarımıza geniş kapsamlı şekilde açıklayacağız. Ancak halkımızın sosyal belediyecilik anlamında Milliyetçi Hareket Partisi olarak 31 Mart 2024 itibarı ile neleri yapacağımızı bilmesi adına sadece başlıklar itibarı ile paylaşmak istiyorum. Bu projelerimizin tanıtımını çok yakında lansman programı ile tüm detayları ile paylaşacağız. Bu Aziz şehri tüm kaynak ve potansiyelleriyle ayağa kaldırmaya hazırız, kararlıyız” dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisinin 31 Mart seçimleri sonrasında Elazığ’da uygulayacağı Sosyal Belediyecilik Projeleri: 

 1- 3 Bin Aileye Sosyal Konut Projesi 

2- Yoksullukla Mücadele Projesi  

3- 40 Bin Aileye Hilal Kart Projesi 

4- Ulaşım Desteği Projesi 

5- Su Yardımı Projesi 

6- İhtiyacın Askıda Projesi 

7- Sabah Akşam Bir Sıcak Çorba 

YENİDEN REFAH PARTİSİ İL BAŞKANI ATEŞ: “SONUÇLAR, YRP’NİN İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜN AYAK SESLERİDİR” YENİDEN REFAH PARTİSİ İL BAŞKANI ATEŞ: “SONUÇLAR, YRP’NİN İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜN AYAK SESLERİDİR”

8- Mesleğim İşim Olsun Projesi 

9- Bir Ülküm Bir Fikrim Var Projesi 

Editör: İzzet TUMAY