ELAZIĞ’DA OY VERME İŞLEMİ TAMAMLANDI ELAZIĞ’DA OY VERME İŞLEMİ TAMAMLANDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 67 bine ulaşan konutun temellerini Elazığ'da attıklarını belirterek “Yeni sosyal konutlarımızın anahtarlarını Elazığlı kardeşlerimize teslim ediyoruz. 11 ilimiz için, yarınlarımız için, yavrularımız için, ‘yarın değil, hemen şimdi' diyoruz” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremin 54. gününde Elazığ'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle, yapımı tamamlanan bin 164 sosyal konutun anahtar teslimi ve aynı zamanda Elazığ'da 505 yeni afet konutunun temel atma töreninde konuştu. Bakan Kurum, “67 bine ulaşan yuvalarımızın temellerini Elazığ'da atıyoruz. Yeni sosyal konutlarımızın anahtarlarını Elazığlı kardeşlerimize teslim ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle; Elazığ'a yine geldik, sözünü tutan kardeşler olarak geldik. 11 ilimiz için, yarınlarımız için, yavrularımız için, yarın değil, hemen şimdi diyoruz. Konutlarımızı yapmaya başlıyoruz. ‘Yine hep birlikte; Sen Türkiye'sin, yaparsın' dedik, bu aziz millete layık olmak için, var gücümüzle çalıştık” diye konuştu.

 11 ili vuran depremlerde 81 ilde tüm ülkenin hep birlikte hissettiğini dile getiren Bakan Kurum, “Depremin ilk anından itibaren devlet ve millet ele ele verip açılan yaraları hep birlikte sardı. Depremden sadece 15 gün sonra inşa edilecek konutların sözleşmelerini imzalandık. Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Kilis'te, on binlerce kardeşimizin dualarının eşliğinde temellerini attık. Bugün de sayısı 67 bine ulaşan yuvalarımızın temellerini Elazığ'da Gakkoş'larımızla birlikte atıyoruz. Bugün başka bir sevincimiz var. Elazığlı kardeşlerimizin yeni yuvalarına kavuşma heyecanı var. Yeni sosyal konutlarımızın anahtarlarını cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Elazığlı kardeşlerimize teslim ediyoruz. Ben yeni yuvalarımız hayırlı olsun diyorum. Yeni iş yerlerimiz bereketli olsun diyorum” şeklinde konuştu.