2022-2023 Futbol Sezonu Grup Kuraları ile fikstür çekimi gerçekleştirildi…

2022-2023 Futbol Sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL) Grup Kuraları ve fikstür çekimi toplantısı TFF Orhan SAKA Amatörler Evi'nde gerçekleştirildi…

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali DÜŞMEZ tarafından gerçekleştirilen fikstür çekimi törenine TFF Genel Sekreter Yardımcısı Fahrettin ESERDİ, TASKK Başkan Yardımcıları Ali Muhammet TANRIYAŞÜKÜR, İstanbul ASKF Yöneticileri ve Taban Birlikleri ile kulüplerin temsilcileri katıldı.

TOPLAM 196 TAKIM MÜCADELE EDECEK!

2022-2023 Futbol Sezonu’nda BAL’da 196 takım mücadele edecek. Bölgesel Amatör Lig'de 80 ilden 14'er takımın yer aldığı 14 grupta toplam 196 takım mücadele verecek. Altı ve daha fazla takımla temsil edilen Ankara, Bursa İstanbul, İzmir ve Kocaeli illeri takımlarının hangi gruplarda yer alacaklarının kurası kendi illerinde düzenlenen kura çekimleri ile belirlendi. İstanbul 5 (beş), Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli takımları 2 (iki) ayrı grupta yer aldı.

BİRİNCİ OLACAK 14 TAKIM PLAY OFF OYNAYACAK, 9 TAKIM ÜST LİG’E ÇIKACAK…

Grup Müsabakaları sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayan 14 takımın karşılaşacağı Play-Off Müsabakaları’nın ardından, 9 takım TFF 3. Lig'e çıkmaya hak kazanacak. BAL müsabakaları 1 ve 2 Ekim 2022 tarihlerinde başlayacak.

EKİM’DE KAHRAMANMARAŞ’TA BAŞLIYORUZ!

Temsilcilerimiz Fırat Üniversitesi GSK ile Elazığ Aksaray Gençlikspor’un mücadele edeceği BAL 2. Grup’ta 1 ve 2 Ekim’de oynanacak maçların ilk hafta programı şöyle;

Elbistanspor – Fırat Üniversitesi GSK

K. Maraş İstiklalspor – Elazığ Aksaray Gençlikspor

SİVRİCE AÇIK CEZAEVİ TEKRAR DÖNÜŞTÜRÜLDÜ! SİVRİCE AÇIK CEZAEVİ TEKRAR DÖNÜŞTÜRÜLDÜ!

Akçadağspor – Arapgirspor

Dersimspor – Viranşehir Bld.

Kahta 02 Spor – Adıyamanspor

Siverek Bld. – 12 Bingölspor

Malatya Yeşilyurt Bld. – Malatya İdman Yurdu