Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris ALAN, Mimar ve Mühendisler Platformu üyeleriyle bir araya geldi. 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Mimar ve Mühendisler Platformu Başkanı Ömer Faruk Baltacı, amaçlarının şehri her alanda kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan’ın girişimciliği ve özgüveni ile kendilerine örnek olduğunu ifade eden Baltacı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mimar ve mühendis arkadaşlarımızdan iki kişi bir araya gelse üçüncü kişi İdris Başkanımız oluyor ve kendilerinin başarıları konuşuluyor. Bu açıdan bizlere rehber ve örnek oldukları için İdris Başkanımıza teşekkür ediyorum. Elazığ Mimarlar Odasında bir bayrak değişimi oldu. 6 dönemden beri bu görevi başarıyla sürüden Kazım Sanaç başkanımız, görevi Murat Canbay’a devretti. Yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyorum. Bizlerin önceliği şehrimizde mimarlığı ve mühendisliği değerli kılabilecek atılımlar yapmaktır” dedi. 

İlimizin modern mimari çizgiler ve güvenli yapılar olarak gelişmesine katkı amacıyla kurulan platformun hayırlı dileyerek konuşmasına başlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İdris  Alan şunları söyledi: 

“Sizler gibi pırıl pırıl genç beyin ve teknik elemanların, şehrimizi ve sorunlarını dert edinmesi, bunların çözümü noktasında fikir ortaya koyma amacıyla bir platform etrafında buluşmasını anlamı buluyor ve değerli görüyorum. Bu duyarlığınızın sonucu olarak sık sık bir araya geliyor, istişareler yapıyor, beyin fırtınaları gerçekleştiriyor ve ortak akılda buluşuyorsunuz. Bu toplantılarda aldığınız karar ve tavsiye niteliğindeki önerilerinizi ilgili makamlara iletiyorsunuz. Bugün de odamızın ev sahipliğine bir araya gelerek yerel seçimler öncesi Belediye başkan adaylarımız ve meclis üyelerimize yönelik önerileriniz ve taleplerinizi dile getirecek çalışmalar yapacaksınız. Yaşadığımız depremler ve sonrasında oluşan sorunlardan da gördük ki hem yöneticilerimizin hem de yapı sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın sizlerin görüşleriyle yol almaları ve hareket etmeleri gerekli. Ülkeler gibi şehirler de gençlerin yeni fikir ve inovativ projeleriyle kalkınır ve büyür. Gençlerimizin olaylara teknik, bilimsel ve yenilikçi gözle bakmaları, ülkenin arz-talep dengesini güzel okumaları onları ve doğru zamanda doğru kararı verip yeni atılım ve girişimlerde bulunmaları önemli sonuçlar ortaya koyuyor. Bu adımı atan gençler sayesinde bir bakıyorsunuz ki statik ve durağan bir yapıya sahip olan firmalar,  birden bire dinamik ve atılım yapan bir konuma yükseliyor ve ülkemizde saygın bir markaya dönüşebiliyor. Depreme dirençli şehirler sizlerin kaleminden çıkan projelerle oluşacak.Hem estetik hem sağlam hem de ekonomik yapılar ve projeler sizlerin ufkundan doğacaktır. Bizler Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Yapacağınız çalışmalara ve şehre teknik elemanlar olarak vereceğiniz katkılara destek olmaya hazırız ve yanınızdayız.” 

ELAZIĞ’DA 200 GRAM EKMEK 10 LİRA OLDU ELAZIĞ’DA 200 GRAM EKMEK 10 LİRA OLDU

Editör: İzzet TUMAY