OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, lisansız elektrik üretimi toplantısına telekonferans yolu ile katıldı. Toplantıda Başkan Öztürk EPDK kararını değerlendirdi.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu tarafından lisansız elektrik üretimi toplantısı yapıldı.  Toplantıya,  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere, Enerji Ve Tabii Kayaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü,  OSB yönetim Kurulu başkanı Suat Öztürk ve çeşitli kurumların temsilcileri katıldı.

baskan-ozturk-lisansiz-elektrik-uretimi-toplantisina-katildi_e0336

Toplantıya telekonferans yöntemiyle katılan OSB yönetim kurulu başkanı Suat Öztürk: “9 Mayıs 2019’da bir karar çıkıyor 5000C kapsamında yapılan tesislerin tüketim fazlası enerjisi 10 yıl garantiyle alınacak. Bu tesisler kuruluyor bugüne kadar kuruldu ve faturaları kesildi bir eksiği yok. şuna hayret ediyorum buradaki sanayici hayal ihracatçı filan değil benim 218 tane firmam var ve Doğu Güneydoğu’da bir çok organize sanayiyi tanıyan birisiyim bugün hayal ihracatçı olması mümkün değil.” Dedi.

ÜST GEÇİT ASANSÖRLERİ FORMALİTE Mİ? ÜST GEÇİT ASANSÖRLERİ FORMALİTE Mİ?

Başkan Öztürk, EPDK kararına tepki göstererek: “bugün bir kurul kararı 2019’dan geriye binlerce insanı mağdur ediyor. Neden işleri zorlaştırıyoruz. Madem böyle bir durum vardı bizi çağırsaydınız oturup konuşsaydık. O büyük sivil toplum örgütünün kendisini ifşa etmesi gerekiyor. O büyük sivil toplum örgütü demekki bu işi bilmiyor zaten benim tahminime göre eğer bu işin mevzuatına ve canı yansaydı bugün onun başkanı orada olurdu. Lütfen önemli olan bağcıyı dövmek değil üzüm yemek. Buradaki binlerce insan mağdur olacak yarın buradaki fabrikalar çalışamayacak. O zaman bu sözleşmeler yapılmasaydı. 2019’dan beri bu faturalar ödenmeseydi.” Dedi.