“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM” “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında yoğun temposuna ara vermeden devam eden Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, Rüstempaşa ve Sarayatik Mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Mahalle sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Şerifoğulları, yeni dönemde Elazığ’ı nitelikli projelerle buluşturacaklarını dile getirdi.  
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Ömer Serdar, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Züleyha Karademir, AK Parti Elazığ Kadın Kolları Başkanı Burcu Tüver, AK Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Hasan Çalışkan, AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm ve teşkilat üyeleri ile birlikte, önemli temaslarda bulundu. 
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ESNAF VE SANATKARLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAYAN HİZMET BİNASININ AÇILIŞINA KATILDI
Başkan Şerifoğulları ilk olarak, Elazığ Esnaf ve Sanatkârları Odalar Birliği'ne tahsis edilen hizmet binasının açılış törenine katıldı. Açılışa, Elazığ Valisi Doç. Dr. Ömer Toraman, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Turan Kurnaz ve oda temsilcileri ile esnaflar katıldı. 
BİRLİK BAŞKANI KURNAZ; “ESNAF VE SANATKÂRLARIMIZ ADINA BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Birlik Başkanı Turan Kurnaz; “Elazığ Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Kongresi'nde esnaf odalarımızın hizmet noktasında zorluklarını gidermek ve tek çatı altında hizmet verilmesini sağlamak amacıyla Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’ndan bir hizmet binası talebimiz olmuştu. Elazığ deprem ve pandemi sürecinde her zaman esnaflarımızın yanında olan ve ciddi destekler sunan Başkanımız bize, “Söz konusu esnaflarımız ise taşın altına elimizi koyar, ne gerekiyorsa yaparız.” diyerek hizmet binası noktasında bir söz vermişti. Elazığ’daki görev süresinde verdiği sözleri birer birer yerine getiren ve Elazığ’a onlarca yatırım kazandırarak şehrimizi geleceğe taşıyan Başkanımız Sayın Şerifoğulları, her zaman olduğu gibi esnaf ve sanatkârlarımıza olan sözünü de yerine getirdi.” dedi. Turan Kurnaz, destekleri için Başkan Şerifoğulları’na plaket takdim etti. 
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “ESNAFLARIMIZA VE ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”
Başkan Şerifoğulları ise “Hizmet noktasındaki zorlukları giderme, esnaflarımıza daha kaliteli hizmet verme ve tek çatı altında hizmet verilmesini sağlamak amacıyla Esnaf Odaları'mıza tahsis ettiğimiz binamızın açılışını gerçekleştirdik. Yeni hizmet binası, esnaflarımıza ve şehrimize hayırlı olsun.” ifadesinde bulundu.
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ESKİ İÇİŞLERİ VE ADALET BAKANI AĞAR’I AĞIRLADI
Başkan Şahin Şerifoğulları, İçişleri ve Adalet  eski Bakanı Mehmet Ağar ve  27. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ı Elazığ Belediyesi’nde ağırladı. Başkan Şerifoğulları, nazik ziyaretlerinden dolayı Mehmet Ağar ve Tolga Ağar’a teşekkür etti.  Şahin Şerifoğulları, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Diyanet İşleri Başkanlığı Akademi Başkanı Enver Osman Kaan, Filistinli Araştırmacı-Yazar Muin Naim ve beraberindeki heyeti de ağırlarken, Filistin Diriliş Buluşmaları programına da katıldı. 
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, RÜSTEMPAŞA VE SARAYATİK MAHALLELERİNDE 
AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şerifoğulları, Rüstempaşa ve Sarayatik Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. “Büyük Başkan” sloganları ile Başkan Şerifoğulları’nı karşılayan mahalle sakinleri, yeni dönemde de Şahin Şerifoğulları’na destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi. 
MUHTAR ŞAHİNOĞLU; “BAŞKANIMIZIN YAPTIKLARI, YAPACAKLARININ TEMİNATIDIR”
Programda konuşan Rüstempaşa Mahalle Muhtarı Yusuf Gül, Başkan Şerifoğulları’na başarılar dilerken, Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu; “5 yıl boyunca Başkanımızla birlikte çalıştık. Başkanımız ile olan ilk gönül birlikteliğimiz, mahallemize park yapımı konusunda olmuştu. Allah kendilerinden razı olsun. Başkanımızın yeni dönem için her mahalleyi kapsayan birbirinden kıymetli projeleri var. Başkanımızın yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır.” dedi. 
MERKEZ İLÇE BAŞKANI ÇALIŞKAN; “YENİ DÖNEMDE İKİ MAHALLEMİZ DAHA DA GÜZELLEŞECEK”
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Çalışkan; “Belediye Başkanımız Rüstempaşa ve Sarayatik Mahalleleri için kentsel dönüşümde yine tarih yazıyor. Yeni dönem projelerinin hayata geçmesiyle, 2 mahallemiz daha da güzelleşecektir.” diye konuştu. 
KADIN KOLLARI BAŞKANI TÜVER; “BAŞKANIMIZ, VAATLERİNİN NEREDEYSE TAMAMINI HAYATA GEÇİRDİ
AK Parti Elazığ Kadın Kolları Başkanı Burcu Tüver; “AK Parti, yıllardır bizleri mahcup etmeyen bir teşkilatın olduğu gelenekten gelen bir parti. Başkanımız 5 yılda, vaatlerinin neredeyse tamamını hayata geçirdi ve bizler de bu gururla sizlerden destek talebinde bulunuyoruz.” ifadesinde bulundu. 
GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI KÜRÜM; “BAŞKANIMIZ, YENİ DÖNEMDE ÇOK GÜZEL PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEK”
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm; “Bugün, Rüstempaşa ve Sarayatik Mahalle sakinleri salonu doldurmuş. Hepinize teşekkür ediyoruz. Başkanımız, 2019 yılında 11 Ana Başlıkta 100 Projenin sözünü verdi ve neredeyse tamamını gerçekleştirdi. Yeni dönemde de vatandaşlarımızın desteği ile Elazığ için çok güzel projeleri hayata geçirecek. 
MİLLETVEKİLİ PROF. DR. KELEŞ, “BİZ, SONUNA KADAR BAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ”
Deprem felaketleri ve pandemiye rağmen Başkan Şerifoğulları’nın projelerini birer birer hayata geçirdiğini vurgulayan AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş; “Çok zor dönemler yaşamamıza rağmen Başkanımız vadettiği projelerin %90’ından fazlasını yerine getiriyorsa, bizim düşünecek hiçbir şeyimiz olmamalı. Bu emek ve hizmettir. Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları, yeni dönem de de vadettiği projeleri yerine getirecektir. Biz, sonuna kadar Başkanımızın arkasındayız.” dedi.
AK PARTİ MKYK ÜYESİ SERDAR; “BAŞKANIMIZ, BÜTÜN MAHALLELERE EŞİT DERECEDE HİZMETİ YANSITTI”
AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcımız ve MKYK Üyemiz Ömer Serdar; “Pırıl pırıl, Elazığ’a hizmet eden kardeşimiz adayımız. Kendisi ayrım gözetmeden, bütün mahallelere eşit derecede hizmeti yansıttı. Vatandaşların gönlünü fethetti. Her seçim temasında Şahin Başkanımıza olan yoğun ilgi ve desteği görüyoruz. Yeniden sizlerin desteğine talibiz.” diye konuştu. 
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “CUMHURBAŞKANIMIZDAN ALDIĞIMIZ FEYZ IŞIĞINDA ÇALIŞIYORUZ”
Elazığ’ın her mahallesine ve her bölgesine ayrım yapmadan hizmet ettiklerini dile getiren AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, “Birileri algı yaparak, söylemediğimiz sözler üzerinden bizleri yargılamaya çalışıyor. Ancak bizler de diyoruz ki; Sarayatik de bizim, Rüstempaşa da bizim, 10 ilçeyle ve 9 beldeyle Elazığ’ın tamamı bizim. Belediyecilik demek şehre duyulan aşk ve sevda demektir. AK Parti Belediyeciliği hizmet ve eser demektir. Bizler de 2019 yılından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız feyz ışığında bu aziz şehre hizmet edebilme adına çalışıyoruz. Şehrimizin her noktasına AK Belediyeciliği ilmek ilmek işlemek için durmadık, didindik. Projelerimizi hayata geçirirken birçok afetle karşı karşıya kaldık ancak hiçbir bahanenin ardına sığınmadık.” dedi. 
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “ELAZIĞ’I NİTELİKLİ PROJELERLE BULUŞTURACAĞIZ”
Yeni dönemde birbirinden önemli projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini dile getiren Başkan Şerifoğulları; “Elazığ’ı nitelikli projelerle buluşturmak için Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu diyoruz. Dirençli Kentlerde Elazığ Vizyonu diyerek 16 mahallemizi kentsel dönüşümle dönüştürmek için 1 Nisan’da Bismillah diyeceğiz ve çalışmalarımıza Rüstempaşa ve Sarayatik Mahallelerimizden başlayacağız. Gençlik ve Sporda Elazığ Vizyonu diyerek gençlerimiz için kütüphaneler inşa edeceğiz, spor tesisleri yapacağız. Aile, Kadın ve Çocuklar İçin Elazığ Vizyonu diyerek kadınlarımız için Semt Konakları ve spor yaşam merkezleri oluşturacağız. Ulaşımda Elazığ Vizyonu diyerek Hazardağlı Kavşağı’nda battı-çıktı yapacağız. Araç filomuza yeni otobüsler alacağız ve vatandaşlarımızın yaşam konforunu artıracağız. Tarih ve Turizmde Elazığ Vizyonu diyerek Harput’a çok kıymetli yatırımlar gerçekleştireceğiz ve Harput dünyanın yıldızı olacak. Birçok mahallemizde kentsel ve yerinde dönüşüm projeleri hayata geçireceğiz. 2 mahallemiz başta olmak üzere birçok mahallemizde yıkılan binaların yapımını Belediye olarak bizler üstleneceğiz ve öncü bizler olacağız. Teşkilatımızla ve ekibimizle birlikte 31 Mart akşamına kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizlere yetki verirseniz bizler ilk günkü aşk ve samimiyetle daha fazla çalışacağız.” diye konuştu.

Editör: İzzet TUMAY