İzzet TUMAY - Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü TARHAN, esnaflara en iyi hizmeti vermenin yanında özellikle Elazığ mutfağını tanıtmak amacıyla oda olarak birçok başarılı çalışma ve organizasyona imza attıklarını söyledi…  

Gazeteniz TURAN’a özel açıklamada bulunan Başkan TARHAN, göreve geldikleri günden bu yana her platformda ve her kurumda esnafların işini kolaylaştırmak için mücadele ettiklerini belirterek, şunları söyledi: ‘’2018 yılında Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Oda Başkanlığına seçildik. Göreve geldiğimizde kendimize 3 temel görev belirledik. Birincisi esnafımızın ve sektörümüzün sorun ve sıkıntılarını ilgili mercilere taşıyıp buralarda çözüm aramak ve çözüm üretmek. İkincisi esnafımızın odasından en iyi şekilde hizmet almasını sağlamak, üçüncüsü ise sektörümüzü ve bu sektörün ilimize sağladığı değeri dahada yükseklere taşıyıp ilimizi bu noktada ismini dahada ön plana çıkarmak.’’ Dedi.

BASKİL ‘ÖLÜM’ YOLU! BASKİL ‘ÖLÜM’ YOLU!

 

‘’5. FESTİVALİMİZİ 29-30 EYLÜL- 01 EKİM TARİHLERİNDE YAPACAĞIZ!’’

‘’Göreve geldiğimiz günden beri bu doğrultuda hareket ettik. Her platformda ve her kurumda esnafımızın işini kolaylaştırmak için mücadele ettik ve bunun yanı sıra esnaflarımızla güçlü bağlar kurmak adına birçok sosyal etkinlikte iftar yemeklerinde, kahvaltı programlarında bir araya gelerek hem istişarelerde hem diyaloglarımızı güçlendirdik’’ diyen TARHAN, sözlerini şöyle tamamladı: ‘’ Sektörümüzde çalışan bazı elemanlara bazı konularda eğitimler verdik. Örneğin kursiyerlerimize Emniyet Müdürlüğünde görevli arkadaşlarımızla motor eğitimi verdik. İlimizi ve mutfağımızı tanıtmak adına kültürel dergi çıkarıp Türkiye’nin dört bir tarafına gönderdik. Özellikle seyahat turizmine katkıda bulunmak ve Türkiye’nin 2. mutfağı olan ilimiz mutfağını tanıtmak için 4 tane geleneksel salçalı köfte ve Gastronomi festivali gerçekleştirdik. Nasip olursa bu yılda 29-30 Eylül 01 ekim tarihlerinde 5.sini gerçekleştireceğiz.’’ Dedi.

Editör: Haber Merkezi