ELAZIĞ’DA OKUL ÖNÜ DENETİMLERİ SÜRÜYOR ELAZIĞ’DA OKUL ÖNÜ DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Dün Gazeteniz TURAN’ın ‘’ELAZIĞ ‘MERAK’ EDİYOR, BAŞKAN YILDIRIM NEDEN SUSUYOR!’’ başlıklı haberinin ardından Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı’ndan açıklama geldi.  

Haberimizde; AK Parti Elazığ İl Başkanı YILDIRIM’ın, ilçe ve belde belediye başkan aday adayları ile ilgili yaşanan bilgi kirliliğine, daha isimleri resmi olarak açıklanmamasına rağmen bazı aday adaylarının 'seçim kazanmış' edasıyla kesin aday olmuş gibi reklam yapmalarına neden sessiz kalıyor?’’ ifadelerine yer vermişti. 

Ekran Görüntüsü 2024 01 23 133639

BAŞKAN YILDIRIM’DAN ‘GEÇ’ KALINMIŞ AÇIKLAMA! 

TURAN’ın kamuoyu adına açıklama yapılması yönünde ki haberinin ardından bugün partiden yapılan açıklamada, ‘’Kamuoyuna Duyuru; 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesi aday belirleme sürecimiz devam ederken bazı basın yayın organlarında ismi açıklanan İlçe ve Belde Belediye Başkan Adaylarımızla ilgili bu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Seçim startı verildikten sonra başlayan ve bugüne kadar hassasiyetle sürdürdüğümüz sürecin son aşamasında yapılan bazı yorum ve değerlendirmelerin art niyetli olduğunu düşünüyor, kamuoyuyla paylaşılan isimlerin ne Genel Merkezimiz tarafından ne İl Başkanlığımız tarafından ne de Milletvekillerimiz tarafından bildirilmediğinin altını çiziyoruz. Şunu özellikle belirtmek isteriz ki her bir aday adayı arkadaşımız bizim için değerlidir ve kıymetlidir. Her bir aday adayımıza eşit mesafede olacak şekilde sürdürdüğümüz süreci Genel Merkezimiz resmi açıklama yapana kadar aynı şekilde yürüteceğimizin bilinmesini istiyoruz.  Genel Merkezimiz tarafından İl Başkanlığımıza gönderilecek resmi aday listesini en hızlı şekilde kamuoyuyla paylaşacağımızı önemle duyuruyor, tüm kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz’’ ifadelerine yer verildi. 

Editör: İzzet TUMAY