Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “TÜBİTAK 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması”na katılan projeler için ödül töreni düzenlendi. 

Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen ödül törenine; Elazığ Vali Yardımcısı Armağan YAZICI, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet SAĞLAM, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret AKPOLAT, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan AKPINAR, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürleri ile akademisyenler ile yarışmaya katılan öğrenciler ve öğretmenleri katıldı. 

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet SAĞLAM, 3 gün boyunca Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen yarışma hakkında çeşitli bilgiler verdi. 

Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ ise konuşmasında yarışmada derece elde eden öğrencileri tebrik ederek, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Vali Yardımcısı Armağan YAZICI da, öğrencilerin göstermiş oldukları gayret ve çabaların herşeyin üzerinde olduğunu belirterek, dereceye giren tüm öğrencileri ve öğretmenlerini kutladı.  

F.Ü ÖĞRENCİLERİ ÜÇÜNCÜ OLDU F.Ü ÖĞRENCİLERİ ÜÇÜNCÜ OLDU

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.   

Editör: İzzet TUMAY