Geçen yıl 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Elazığ’ın da içerisinde yer aldığı 11 ili etkileyen deprem felaketinin 1. Yıldönümünde Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevlendirdiği heyet, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a geldi.  

Elazığ da dahil 11 ili etkileyen deprem felaketinin 1. yıldönümünde Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevlendirdiği bir heyet inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a geldi. Deprem felaketinin ilk yıldönümünde CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen heyetler, depremden etkilenen illeri ziyaret ederek hem yapılan çalışmaların son durumu hakkında bilgi alacak hem de sorun ve beklentileri raporlayacak. Bu kapsamda CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Antalya Milletvekili Mustafa ERDEM ve Bursa Milletvekili Hasan ÖZTÜRK Elazığ’a geldi.  

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZGÜL: “ADAY TANITIM TOPLANTIMIZ COŞKULU GEÇTİ” BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZGÜL: “ADAY TANITIM TOPLANTIMIZ COŞKULU GEÇTİ”

426012817 10161188388138501 5936501815168734863 N

HEYET HAVALİMANINDA KARŞILANDI 

Elazığ Havalimanında karşılanan heyet daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanlığı Binasına geçti. Heyet olarak depremzedelerle bir araya geleceklerini ve yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ileteceklerini belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, sorunların tespit edilerek genel merkeze iletileceğini ifade etti. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, milletvekilleri ile birlikte Elazığ’da hem 2020 hem de 2023 depremleri sonrasında yapılan çalışmaları yerinde görmek ve bilgi almak amacıyla geldiklerini belirterek, “Hem 24 Ocak 2020 yılında meydana gelen deprem sonrası hem de 6 Şubat 2023 yılında yaşanan deprem sonrası vatandaşlarımızın can kaybıyla ilgili, yaşam haklarını yitirmeleriyle ilgili Türkiye genelinde parti teşkilatımız milletvekillerimizi 11 ile görevlendirerek bu acıların yeniden anılması ve baş sağlığı dileklerinin iletilmesi, depremzede vatandaşlarımızın ziyaret edilmesi, bölgedeki sorunların yeniden tespit edilerek genel merkeze bildirilmesi noktasında arkadaşlarımız  görevlendirildiler” dedi.  

A571Cee6 B355 4F4E 9D49 E4Ec6E534A14

CHP Bursa Milletvekili Hasan ÖZTÜRK, heyet olarak depremin ardından başlatılan çalışmalarda gelinen son noktaları takip ettiklerini belirtti.   CHP Antalya Milletvekili Mustafa ERDEM de, depremi hissetmeseler de acısını hep birlikte yaşadıklarını söyledi. CHP heyeti daha sonra hem partilileri hem de vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.  

Heyeti oluşturan isimlerden CHP İstanbul Milletvekili Ali GÖKÇEK, Antalya Milletvekili Mustafa ERDEM, Bursa Milletvekilleri Kayıhan PALA, Nurhayat Altaca KAYIŞOĞLU, Hasan ÖZTÜRKve Trabzon Milletvekili Sibel SUİÇMEZ de gece saatlerinde Elazığ’a gelecek. Heyet, inceleme ve temaslarının ardından Elazığ’dan ayrılacak. 

Editör: Haber Merkezi