CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, elektrik zamları, sulama sorunlarından dolayı eylem yapan çiftçiler ve mazot zamlarından dolayı yüzlerce taksiyle eylem yapan taksicilerin eylemlerine destek verdiklerini söyledi.

ÇİFTÇİLERİMİZİN HER PLATFORMDA SESİ OLACAĞIZ!

Vatandaşlarımız artık son günlerde üst üste yapılan zamların altından kalkamaz hale gelmiştir. Mazotun 30 liraya dayanması, elektriğe, doğalgaza gelen zamlar birçok meslek grubunu  işlerini döndüremez hale getirmiştir. Kuzova bölgesine bağlı köylerde pancar üreten yüzlerce çiftçimiz mazota gelen zamlar ve sulamada yaşadıkları sorunlardan dolayı 40’a yakın traktörle DSİ önüne gitmek istemiş ama engellenmişlerdi. Yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda çiftçilerimizin yetkililerle görüşmeleri sağlandı. Çiftçilerimizin sorunlarının çözülmesi için her platformda sesleri olmaya devam edeceğiz,” dedi.
 

“ELAZIĞ SESSİZ BİR ŞEHRE DÖNÜŞMÜŞ!..” “ELAZIĞ SESSİZ BİR ŞEHRE DÖNÜŞMÜŞ!..”

HÜKÜMET VATANDAŞIN BELİNİ BÜKEN ZAMLARI GERİ ÇEKMELİDİR!

 Yine akaryakıt zamlarından dolayı kontak çeviremeyecek duruma gelen taksicilerimiz bugün yüzlerce taksiyle kent meydanında tur atarak akaryakıt zamlarını protesto etmiş ve zamların geri çekilmesini talep etmişlerdir. Bu verilen tepkiler emek, ekmek ve alınteri mücadelesidir. Taksicimiz çok zor durumda, hükümet akaryakıt fiyatlarına zam yapmaya devam ederse yakında ne taksi ne dolmuş ne de otobüs esnafı kalacak. Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Taksi ve minibüs kullanan hemşerilerimizin aileleriyle birlikte on binlerce insanın hayatı zamlardan dolayı olumsuz etkilemektedir. Hükümet laf üretmek yerine icraat üreterek vatandaşlarımızın belini büken bu zamları geri çekmelidir," ifadelerini kullandı.