CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Faik ÖZTRAK Başkanlığı’nda 10 CHP Milletvekili’nin katılım sağladığı ‘CHP Ekonomi MasasıElazığ temaslarını tamamladı ve toplanan dokümanlar ile hazırlanan raporla birlikte ilimizden ayrıldı…
 

ÖZTRAK BAŞKANLIĞI’NDA, EROL’UN EV SAHİPLİĞİNDE…
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik ÖZTRAK Başkanlığı’nda, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL’un ev sahipliğinde, Akif HAMZAÇEBİ (İstanbul Milletvekili), Çetin Osman BUDAK (Antalya Milletvekili), Orhan SARIBAL (Bursa Milletvekili), Turan AYDOĞAN (İstanbul Milletvekili), Mehmet GÜZELMANSUR (Hatay Milletvekili), Rahmi Aşkın TÜRELİ (24. Dönem İzmir Milletvekili), Bedri SERTER (İzmir Milletvekili), Özkan YALIM (Uşak Milletvekili), Polat ŞAROĞLU (Tunceli Milletvekili) gibi isimlerin yer aldığı heyet 19 Temmuz Salı günü geldiği ilimiz Elazığ’da çeşitli temaslar ve ziyâretlerde bulundu, çalışmalar yaptı…
01-FOTO-1- CHP
İLK PROGRAM İŞ DÜNYASI İLE AKŞAM YEMEĞİ…
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Faik ÖZTRAK Başkanlığı’nda CHP’li 10 Milletvekili’nin katılım sağladığı ‘CHP Ekonomi Masası’ Elazığ’da ilk temaslarını iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yaptı. Yoğun katılım ile gerçekleştirilen toplantıda Elazığ’ın ekonomik problemleri masaya yatırılırken gerçekleştirilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu…

03-FOTO-3--20

EROL’DAN DEĞERLENDİRME
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, yaptığı değerlendirmede Elazığ’da CHP’nin yurttaşlara dokunduğunu ifade ederken, Elazığ depreminde Devletin aktardığı kaynakla 25 bin konut yapıldığını ancak, hak sahibi vatandaşları dinlemek yerine Ankara’da yapılan planlâmalar yüzünden deprem konutlarının yaşam değil barınma alanı olduğunu, kaynağın yanlış kullanılması sonucunda Elazığ’ın sorunlarıyla baş başa bırakıldığını ifâde etti.
Önümüzdeki dönem Elazığ Belediye Başkanı’nın CHP’den seçilmesini konuşabileceklerini dile getiren Gürsel EROL, Elazığ’da hizmet endeksli siyaset anlayışı ile gelecek olan Genel Başkan Kemâl KILIÇDAROĞLU’nun, Elazığ’ı kalkınmada pilot il ilân ettiğinde, Elazığ’daki siyaset tablosunun değişeceğini söyledi…
02-FOTO-2--23
İKİNCİ GÖRÜŞME BASIN MENSUPLARIYLA…
CHP Ekonomi Masası, İkinci görüşmesini şehirdeki basın mensupları ile yaptı.  Kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya gelen Ekonomi Masası Heyeti basın mensuplarının sorularını yanıtladı…
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik ÖZTRAK “Elazığ’da gördüğüm durum” diye başladığı değerlendirmesinde Keban Barajı’nın yapılmasıyla ciddi değişiklikler ve iklime dayalı farklılıklar yaşandığını ama Elazığ’ın refah seviyesini artırma konusunda aynı başarıyı gösteremediğini belirtti. 27 bin 690 kayıtlı işsizden 15 bin 571 kişinin işsizlik ödeneğine başvuruda bulunduğunu bununda Elazığ’da ciddi derecede işsizlik gerçeğinin olduğunu gösterdiğini anlattı.
Sefaletin mevcut hükümetin eseri olduğunu söyleyen ÖZTRAK; Türkiye’deki ekonomik sıkıntının dünya genelinin 9 katı olduğunu ifâde etti ve CHP olarak izleyecekleri kalkınmada Elazığ’ın pilot illerden biri olacağını bildirdi.

04-FOTO-4--13

3. GÖRÜŞME ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI’YLA…
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik ÖZTRAK Başkanlığı’nda Elazığ TSO’yu ziyaret eden CHP Ekonomi Masası ile bir araya gelen Elazığ TSO Yönetim Kurulu, il ekonomi ve sanayisi hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, ekonomik toparlanma ve kaynakların ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili olarak Elazığ TSO ve Paydaşlarıyla birlikte hazırlanan “Elazığ Strateji Planı”na CHP’nin sahip çıkmasını talep etti. TSO Yönetim Kurulu, en az 5 yıl süre ile ilin tamamının sektör ve yatırım tutarı kısıtı olmaksızın 6. Bölge teşviklerinden istifade etmesinin önemi üzerinde durdu.
06-FOTO-6-6

KAPALI ÇARŞI VE HARPUT’TA VATANDAŞLARLA BULUŞMA…
CHP Ekonomi Masası, Sivil Toplum Kuruluşları ve esnafların sorunlarını dinlemek üzere Harput’ta ve Kapalı Çarşı’da vatandaşlarla bir araya geldi. Faik ÖZTRAK Başkanlığındaki Ekonomi Masası Heyeti Elazığ'da Kapalı Çarşı Esnafını dinledi. ÖZTRAK'a İstanbul Milletvekili Akif HAMZAÇEBİ ile Elazığ Milletvekili Gürsel EROL da eşlik ettiler.
Gürsel EROL ile CHP Heyeti’ni gören esnaflar mutluluklarını dile getirirken, siyâsetçileri esnafın arasında görmek istediğini belirten bir esnaf ise, “Allah senden razı olsun bu vekilleri getirdin. Kapalı Çarşı’yı ilk defa gezen adamdır Gürsel EROL. Ne olursa olsun sağ-sol hiç fark etmiyor benim için önemli olan siyasileri burada görmek. Gürsel EROL bizim gururumuz” diye konuştu.
05-FOTO-5-8

5 BİN LİRALIK ELEKTRİK FATURASI’NA ESNAF TEPKİ GÖSTERDİ!
Başka bir esnafı ziyaret eden CHP heyeti, esnafın 5 bin liralık elektrik faturasını gördüğünde şaşkınlıklarını gizleyemedi. Elektrik faturasını ÖZTRAK’a gösteren esnaf; “Bu küçük dükkâna geçen bir elektrik faturası geldi 5 bin lira, dayanamıyoruz, kapatacağız artık” ifadelerini kullandı…

BARO, ODA BAŞKANLARI VE ÇEŞİTLİ ESNAF ZİYARETLERİ…
Elazığ’a gelen CHP Ekonomi Masası Heyeti, Elazığ Ziraat Odası, Elazığ Şoförler Odası, Elazığ Barosu, Peynir Üreticileri, Kuyumcular Çarşısı, Taksiciler ve Organize Sanayi Bölgesi’nde bazı fabrikaları da ziyaret etti. Halkı dinleyen heyet, esnaflardan bilgi bazında çeşitli notlar aldı.
Gerçekleştirilen programların ardından Ekonomi Masası Heyeti topladıkları bilgiler ve dokümanlar ile şehrimizden ayrıldı.

DEPREMDEN VURDUĞU İLLERDEN ELAZIĞ’DA AĞIR HASARLI BİNA SAYISI ARTIYOR! DEPREMDEN VURDUĞU İLLERDEN ELAZIĞ’DA AĞIR HASARLI BİNA SAYISI ARTIYOR!