Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Çukurca Foto Safari ve Doğa Sporları Festivali, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen doğa ve spor tutkunlarını Kazan Vadisi’nde ağırlayacak. Çukurca 5. Foto Safari ve Doğa Sporları Festivali 27-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Festival kapsamında; Fotoğraf Yarışması, Dağ Bisikleti Yarışması, Tekerlekli Kayak Yarışması, Plaj Voleybolu Turnuvası, Off Road Gösterisi, Yamaç Paraşütü️, Rafting - Kano Yarışları️, Kaya Tırmanışı, Uçurtma Şenliği konserler ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 

85F1Cd8D 102B 44Eb 822B D3Ba84D96775

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Foto Safari ve Doğa Sporları Festivali, Kazan Vadisi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye ve dünyanın birçok yerinden gelen doğa, fotoğraf ve spor tutkunlarının katıldığı festival, her yıl büyük ilgi görüyor. Bu yıl festivalde birçok farklı etkinliğin yapılması planlanıyor. İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hakkari Valiliği, Çukurca Kaymakamlığı ve Çukurca Belediyesi tarafından düzenlenen festival, 1995 yılından beri terör nedeniyle kapalı olan Kazan Vadisi’nde yapılacak. Bölgede sağlanan huzur ortamı ile birlikte Kazan Vadisi ve Han Yaylası, sporcu ve doğa tutkunları için muhteşem alanlara sahip. 

Festivalin seçici kurulunda şu isimler yer alıyor: 

HARPUT'UN TARİH DOKUSU, AMGURUMİ SANATIYLA BULUŞTU HARPUT'UN TARİH DOKUSU, AMGURUMİ SANATIYLA BULUŞTU

Erdal KINACI (fotoğraf sanatçısı), Pelin ULCA (fotografçı), Melih USLU (TFV editörü), Tijen BURULTAY (fotoğraf sanatçısı), Hulki MURADİ (fotoğraf koçu). 

Editör: İzzet TUMAY