Elazığ Belediyesi 940 araç kapasiteli ve bir ay boyunca ücretsiz olduğunu açıkladı…

Elazığ’ın en büyük trafik sorunlarından olan biri olan otopark ihtiyacının giderilmesi konusunda büyük bir adım atıldı ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI’nın seçim vaatlerinden bir proje daha hayata geçirildi.
Cumhuriyet Meydanı ve Yer Altı Otoparkı Projesi kapsamındaki yer altı otoparkı da tamamlandı… 

ELEKTRONİK YÖNLENDİRME & ELEKTRONİK PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ

Toplamda 22.000 metrekare kapalı alana sahip iki katlı ve 940 araç kapasiteli modern yer altı otoparkı, bir ay süresince ücretsiz olacak. Son teknolojik imkânlarla donatılan otopark vatandaşlara birçok kolaylık sunuyor. Giriş ve çıkışı Vali Fahribey Caddesi üzerinden sağlanacak otopark bünyesinde iki adet asansör kulesi ve araç yıkama alanı yer alıyor. Araç park alanları epoksi zemin stoperleri gibi modern teknoloji ile donatılan yer altı otopark alanında vatandaşlar boş yer aramak için ekstra zaman harcamadan elektronik yönlendirme sistemi ile araçlarını park edebilecek. Elektronik ‘Dolu-Boş’ sistemi sayesinde araçlarını park etmek isteyen vatandaşlara ışıklı yönlendirme ile kaç araçlık park alanı olduğu gösterilerek vatandaşların araçlarını park ederken yaşayacakları zaman kaybı minimize edilecek. Ayrıca otopark giriş ve çıkış işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla Otopark Elektronik Plaka Tanıma Sistemi kuruldu. Zaman tasarrufu sağlayacak sistemle vatandaşlar otopark alanına girişte bilet alma işlemine zaman ayırmaksızın hiç durmadan otopark alanına geçecek, üret ödemeyi ise çıkışta yapabilecek. Otopark alanında engelliler için de 20 araçlık otopark alanı oluşturuldu.

03-FOTO-3- ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI

ŞERİFOĞULLARI; “ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”

TÜRK OCAKLARI ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANLIĞINA DOÇ. DR. HAYKIR SEÇİLDİ! TÜRK OCAKLARI ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANLIĞINA DOÇ. DR. HAYKIR SEÇİLDİ!

3 Ocak’ta hizmete giren Cumhuriyet Meydanı Yer Altı Otoparkı ile ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI; “Cumhuriyet Meydanı Yer Altı Otoparkı’nı 3 Ocak itibariyle hemşehrilerimizin kullanımına açtık. Toplam 940 araç kapasitesine sahip modern bir sistemle donatılmış iki katlı yer altı otoparkımız şehrimizin otopark ihtiyacını karşılamaya yönelik önemli bir kazanım olacak. Toplam 38 bin metrekarelik bir alana sahip Cumhuriyet Meydanı'mızı da şehrimizin geleceğine kazandırılmış çok kıymetli bir yatırım olarak hemşehrilerimiz kullanımına sunduk.

Şehrimize son derece yakışan ve şehir kimliği açısından önemli bir kazanım olan Cumhuriyet Meydanı ve Yer Altı Otoparkı’mızın şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.