İŞ MAKİNESİNİN TEK DOKUNUŞU BİNANIN YIKILMASINA YETTİ İŞ MAKİNESİNİN TEK DOKUNUŞU BİNANIN YIKILMASINA YETTİ


 
Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Veysel DEMİRCİ, üzerinden 64 yıl geçen 27 Mayıs 1960 Darbesi’ni kınayarak; ‘Darbenin her türlüsüne lanet olsun’ dedi.
 
Türk demokrasi tarihinin kara lekelerinden biri olan ve milletin vicdanında derin yaralar açan 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin üzerinden 64 yıl geçti. Darbeleri ve darbe girişimlerini kınadığını vurgulayan Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Veysel Demirci; “Türk demokrasisine kara leke olarak kazınan 27 Mayıs Darbesi, milletimizin inancına, iradesine, değerlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüklere yapılan bir darbedir. Her zaman olduğu gibi devlet millet bütünlüğünün bozulmamasını temenni ediyor ve demokrasinin yanında darbelerin karşısında olacağız. Milli iradeye karşı yapılmış tüm suikastların anası ve kaynağı olan 27 Mayıs darbesini bir kez daha kınıyor, milletimizin bir daha böylesi kara günler yaşamamasını temenni ediyorum.” dedi.
 
“MİLLİ İRADEYE KARŞI YAPILMIŞ TÜM SUİKASTLARIN ANASI VE KAYNAĞI 27 MAYIS DARBESİDİR”
Türkiye'ye büyük acı yaşatmaya kodlanan darbeci vesayetin sahipleri, yalanlar ve iftiralarla milli iradeyi kafese aldı, en büyük insanlık suçunu işleyerek darbeler ile demokrasi ayaklar altına alındı. Millet iradesinin üzerine ipotek koyuldu. Demokrasi tarihimiz kirletildi. Böylesi kara bir lekenin adı olan 27 Mayıs Darbesi, milletimizin iradesine ve yıllarca süre gelen acıların yaşanmasının ana kaynağı oldu. Bu tarih vesayetin, antidemokratikliğin, karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçti. 27 Mayıs Darbesi’nin tarihimizde kara bir leke olarak kalacağını ve yaşananların unutulmayacağını biliyoruz. Milli iradeye karşı yapılmış tüm suikastların anası ve kaynağı olan 27 Mayıs darbesini bir kez daha kınıyor, milletimizin bir daha böylesi kara günler yaşamamasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
“27 MAYIS DARBESİ’Nİ VE YAPILANLARI ASLA UNUTMAYACAĞIZ”
 
27 Mayıs Darbesi’ni ve yapılanları asla unutmayacaklarını söyleyen İş İnsanı Demirci; “Tarihimizin kara lekesi olan ve insanlığımıza yapılan bu kara lekeyi asla unutmayacağız. Demokrasimize ve Milli İrade’ye her zaman sahip çıkacağız. 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdır. 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için devletimize ve milletimizin bağlılığına inanıyoruz” dedi.

Editör: İzzet TUMAY