İl Özel İdaresi’ne ait taşınmazların kurumda birçok birimin haberi olmadan gizli olarak kurum dışında şehir plancısına hazırlatıldığı imar planı değişikliği verilen önerge ile gündeme taşındı...  

Osman DİLEK, ‘’Hazırlanan uygulama imar planı değişikliğinin kurum dışında birileri tarafından yaptırıldığını Gelsin burada mecliste açıklasınlar. Bu devletin malıdır. Canı isteyen istediğini istediğine versin. Öldürüp satamazsınız.’’ Diye konuştu...  

İL ÖZEL İDARESİ AĞUSTOS AYI TOPLANTILARI’NDA YİNE GERGİNLİK!  

Elazığ İl Özel İdaresi’ne ait taşınmazların kurumda birçok birimin haberi olmadan gizli olarak kurum dışında şehir plancısına hazırlatıldığı imar planı değişikliği verilen önerge ile gündeme taşındı.   

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili DİLEK, grup adına verdiği önerge sonrası yaptığı bilgilendirmede, hazırlanan uygulama imar planı değişikliğinin kurum dışında birileri tarafından yaptırıldığını belirterek, ‘’Bu durumdan hangi meclis üyesinin haberi var? Hangi birim müdürünün haberi var? Bunu kim ne karşılığında 5084 metre kareyi belediye hizmet alanı olarak verdi?’’ Diye sordu.  

DİLEK, önergeyi İl Emniyet Müdürlüğü'nün karşısında atölyenin olduğu bölgede 5084 metrekarelik alanı kimin ne karşılığında belediye hizmet alanı olarak verildiğinin bulunması ve kamuoyuna açıklanması için verdiklerini ifade ederek, ‘’Gelsin burada mecliste açıklasınlar. Bu devletin malıdır. Devletin malı da bizim namusumuzdur. Canı isteyen istediğini istediğine versin. Canı isteyen istediği yerden bölümü versin. Öldürüp satamazsınız. Soruyorum ne karşılığında bu yapıldı?’’ Diyerek tepkisini dile getirdi.  

‘’KİM NE KARŞILIĞINDA 5084 METREKAREYİ BELEDİYE HİZMET ALANI OLARAK VERDİ?’’  

‘’Bunu kim ne karşılığında 5084 metre kareyi belediye hizmet alanı olarak verdi? Sorduk yetkililere onun için bu önergeyi verme gereği duyduk’’ diyen DİLEK, sözlerine şöyle devam etti: ‘’Buranın neresi olduğu konusunda merak etmiş olabilirler. Emniyetin karşısında atölyenin olduğu bölüm toplam metre karede bir yanlışlık var. 54 bin 542 metrekarelik bir alan. Buranın daha önceki dönemde bizler belediyede görev yaptığımızda bu talep yine geldi. Bugün verdiklerimiz o günde talep edildi. O dönem de bir şart vardı. Emsal üç haşmak serbest şartıyla veriliyordu. O günkü burada ki yönetim bunu kabul etmedi. Kamu malını kimseye veremeyiz dediler. Bu günkü yapılan plan tadilatını ise 54 bin 542 metre kare alanın içerisinde 10 bin 368 metrekare park alanı yeşil alan, 2112 metrekare yol için terk isteniyor. 5084 metrekare belediye hizmet alanı diye tam Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında ana yol üzerinde atölyelerin olduğu bölümün tamamını belediye hizmet alanı olarak veriyoruz. Geriye kalan 36 875 metrekare konut alanı kalıyor. Bundan hangi meclis üyesinin haberi var. Hangi birim müdürünün haberi var. Bunu kim ne karşılığında 5084 metre kareyi belediye hizmet alanı olarak verdi? Sorduk yetkililere onun için bu önergeyi verme gereği duyduk.  

‘’CANI İSTEYEN İSTEDİĞİ YERDEN BÖLÜMÜ VERSİN. BÖYLE BİR DÜNYA YOK’’  

Burada kanunen siz 5084 metre kare yeri donatı olarak veriyorsanız yukarıda lojmanların olduğu yeri verin. 5084 metrekarelik alanı verirseniz, arkadaki malı kime satacaksınız. Önünü kapatıyorsunuz. Ticari aksın yerini kapatıyorsunuz. Orada konut alanının önünü kapatıyorsunuz. Yarın belediye bir ay sonra hizmet alanında çıkarıp konut alanına çevirip sattı. Haberin bile olamaz. Senin burada yerin dururken oraya 10 katlı binalarını diker, dükkanlarını dizer, sende avucunu silersin, oturursun burada. Özel İdaredeki bundan önceki yönetim o kadar Geri zekâlı mıydı? Akılsız mıydı? Emsal üç, haşmak serbest olduğu halde kabul etmedi. Emsal oranında hiç değişiklik yok. Emsal bir buçuk, haşmak 24,50 soruyorum. Ne karşılığında belediye hizmet alanı olarak verdiniz? Bunu bize bir açıklasın. Gelsin burada mecliste açıklasınlar. Bu devletin malıdır. Devletin malı da bizim namusumuzdur. Canı isteyen istediğini istediğine versin. Canı isteyen istediği yerden bölümü versin. Böyle bir dünya yok. Bura acil satılması gerekiyorsa rantabl haldeyken satın. Öldürüp satamazsınız. Soruyorum ne karşılığında bu yapıldı? Gelsin açıklasınlar.’’ Diye konuştu.  

BAŞKAN ATEŞ’TEN İTFAİYEYE ZİYARET BAŞKAN ATEŞ’TEN İTFAİYEYE ZİYARET