Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü depremin asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümünde anlamlı etkinliklere imza attı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Arama Kurtarma Biriminin Elazığ Ekibi, milli eğitim müdürlüğünün gönüllü personellerinden oluşuyor. 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depremleri sonrasında Malatya’da görev alan, özverili bir şekilde çalışan ve Malatya halkının sevgisini kazanan Elâzığ MEB AKUB üyeleri, depremin yıl dönümünde düzenledikleri etkinliklerle  Kahramanmaraş depremini ve deprem şehitlerini andılar. 

Koç İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Elâzığ MEB AKUB üyeleri, öğrencilere; deprem öncesi, deprem anı, deprem sonrası davranış ve hazırlık eğitimlerini verdi. Eğitim sonunda öğrencileri soruları üzerine AKUB ve bu yönde hizmet veren gönüllü ekiplerin oluşum süreçleri hakkında öğrencileri bilgilendiren ekip, deprem sonrası tahliye tatbikatı yaparak Koç İlkokulundan ayrıldı.  

ÖZGÜL: “HER SEÇİM ÖNCESİ DOĞALGAZ BULANLAR PAZARA GİTSİN” ÖZGÜL: “HER SEÇİM ÖNCESİ DOĞALGAZ BULANLAR PAZARA GİTSİN”

Elazığ MEB AKUB üyeleri etkinliklerine Cemil Meriç Fen Lisesinde devam ederek Kahramanmaraş depremi şehitleri anısına fidan dikimi gerçekleştirdi. 

Editör: İzzet TUMAY