Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde anne adaylarının güvenli ve nitelikli ortamlarda doğum hizmetine ulaşmalarını sağlanmasından dolayı “anne dostu hastane unvanı” ödülü verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından, anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli ve nitelikli ortamlarda doğum hizmetine ulaşmalarını sağlayarak, Ulusal Anne Dostu Hastane Kriterlerini karşılayan Müdürlüğü’ne bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne “Anne Dostu Hastane Unvanı” verildi.

Anne Dostu Hastane tescili dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü’nde belge takdim töreni düzenlendi. Hizmet Başkanlarımızın da hazır bulunduğu tören sırasında “Anne Dostu Hastane Unvanı” na layık görülen Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş’ e İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat tarafından belge verildi.

POLAT: BELİRLİ KRİTER VE HİZMET SUNUMU ÇERÇEVESİNDE GELİŞTİRİLMİŞTİR

KARATEPE; ‘’CUMHUR İTTİFAKI İSTEDİ!’’ KARATEPE; ‘’CUMHUR İTTİFAKI İSTEDİ!’’

Tören sırasında bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat "Anne Dostu Hastane programı, 2010 yılında Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından belirli kriter ve hizmet sunumu çerçevesinde geliştirilmiştir. Bu kapsamda anne sağlığı ve doğum hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesine yönelik, doğumun ideal koşullarda tek kişilik odalarda, en az müdahale ile normal olarak gerçekleşmesi temel alınmaktadır. Tüm bu koşulların gerçekleştirilmesi yanında ebelik hizmeti geliştirilmesini sağlayan, doğum yapan kadınların güçlendirilmesi ve süreç hakkında aydınlatmaya özen gösteren Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş’e çok teşekkür ederim. Bu belgenin alınmasına çok değerli katkılar sağlamıştır” ifadelerini kullandı.