AĞAR: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TEKER TEKER YERİNE GETİRİYORUZ AĞAR: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TEKER TEKER YERİNE GETİRİYORUZ

Şehrimizdeki köy yerleşim yerlerinde alt yapı ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirerek insanların yaşam koşullarını yükseltmeye gayret eden Elazığ İl Özel İdaresi, modern bir görünüme kavuşması için köyleri kilitli parke ile donatıyor.

Elazığ İl Özel İdaresi, köy yerleşim yerlerinde yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla başlattığı kilitli parke döşeme çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Elazığ merkez ve ilçelere bağlı köylerin köy içi yolları ve meydanlarına farklı kültürel motiflerle döşenen kilitli parkeler köylere aynı zamanda modern bir görünüm kazandırıyor.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada kilitli parke çalışmalarını yatırım programı içerisinde özel bir yer ayrıldığı dile getirilerek; ”Köylerimizin bir yandan çevreyle ulaşımını sağlayan yollarını konforu artırırken diğer yandan da halkımızın yaşam standartlarını yükseltmek için ise kilitli parke çalışmaları yapılmaktadır. 2021 yılı içerisinde Elazığ genelinde 187.000 metrekare kilitli parke kaplaması gerçekleştirilmiştir. Yatırım programımızda yer alan Sivrice İlçesi Haftasar Köyü’nde 1500 metrekare, Kavallı Köyü’nde 1.609 metrekare, Yedikardeş Köyü’nde 2.000 metrekare kilitli parke çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da köylerimizi modern bir görünüme kavuşturmak için kilitli parke çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam etmektedir” denildi.