Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Elazığ Müftülüğü görevini yürüten Selami Aydın Trabzon Müftülüğüne atandı. Elazığ’a ise Kocaeli Kartepe İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ atandı.

9 Mayıs 2020 yılında Elazığ Müftülüğü görevine getirilen ve başarılı çalışmalara imza atan Selami Aydın bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı atama kararıyla Trabzon İl Müftülüğüne atandı. Elazığ’a ise Kocaeli İli Kartepe İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ atandı. Elazığ’da 2020 yılından bu yana başarılı çalışmalara imza atan, Müftü Selami Aydın’a Turan Gazetesi olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.
m2-1

(İlimiz Eski Müftüsü Selami AYDIN)

İlimize atanan müftü irfan Üstündağ’a da yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

İRFAN ÜSTÜNDAĞ KİMDİR? 1970 yılında Erzincan/ Refahiye'de doğdu. İlkokulu kendi köyünde, orta ve liseyi Erzincan İmam Hatip Lisesinde bitirdi.1993 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1994-1995 yıllarında askerlik görevini yaptı. 1995 yılında İstanbul Sultanbeyli Kız Meslek Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak göreve başladı. Üç yıllık öğretmenlik yaptıktan sonra 1998 yılında kurumlar arası nakil yoluyla Diyanet İşleri Başkanlığına geçti ve Şemdinli İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı. 2001 yılında Selçuk Eğitim Merkezine kursiyer olarak katıldı. 2004 yılanda aynı Eğitim Merkezinden mezun oldu ve akabinde bir müddet Konya İl Müftülüğünde vaizlik yaptı. 2004 yılı Kasım ayındı Edirne İli Lalapaşa İlçe Müftülüğü görevine atandı. 2009 yılı Mart ayında İstanbul İl Müftü yardımcılığı görevine atandı. 17 Aralık 2012 tarihinde Fatih İlçe Müftülüğü görevine başladı. "Kur'an-ı Kerim'de Su Kavramı" isimli teziyle Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde lisansüstü eğitimini tamamladı.
m3-1

(İlimize atanan yeni Müftümüz İrfan ÜSTÜNDAĞ)

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından diğer illerde değişen müftüler ise şu şekilde; -

Tekirdağ İl Müftülüğüne, Manisa İl Müftüsü Mustafa SOYKÖK,

Manisa İl Müftülüğüne, Aksaray İl Müftüsü Hasan Hüseyin GÜLLER,

Aksaray İl Müftülüğüne, Malatya İl Müftüsü Veysel IŞILDAR,

Malatya İl Müftülüğüne, Erzurum İl Müftüsü Şahin YILDIRIM,

Erzurum İl Müftülüğüne, Düzce İl Müftüsü Rüstem CAN,

Düzce İl Müftülüğüne, Trabzon İl Müftüsü Osman AYDIN,

Trabzon İl Müftülüğüne, Elazığ İl Müftüsü Selami AYDIN,

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI ELAZIĞ'DA! ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI ELAZIĞ'DA!

Elazığ İl Müftülüğüne İrfan ÜSTÜNDAĞ,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.