Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Öncülüğünde 'Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi' Ön Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.  

Toplantıya Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol KELEŞ, Ejder AÇIKKAPI, M. Rıdvan NAZIRLI, Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap YOĞUNLU katıldı.  

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEMELİNİ ATMIŞTI, ÖRNEK DAİRE TAMAMLANDI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEMELİNİ ATMIŞTI, ÖRNEK DAİRE TAMAMLANDI

Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, “Elazığ ili, zengin coğrafi konumu ve çeşitlendirilmiş iklim yapısıyla, tarıma dayalı gıda sektörü açısından büyük bir potansiyele sahiptir. Tarım, sadece beslenme ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda istihdam yaratır, sanayi için temel hammaddeler üretir ve ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunur. Üstelik, tarım ve tarıma dayalı endüstri ürünleri, ihracat gelirlerinin önemli bir bölümünü oluşturur, bu nedenle tarımsal dış ticaret Ülkemiz ve Elazığ ili için hayati bir öneme sahiptir. Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi ile, bu stratejik değere sahip tarımsal ürünlerimizin daha yüksek verimlilikle üretilmesini hedefliyoruz. Doğru tarım tekniklerinin kullanımıyla, verimliliği artırarak ürün rekoltesini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda, modern endüstriyel tesislerin kurulmasıyla, ürünlerimizin ham haliyle, kurutulmuş haliyle, konserve olarak veya geleneksel yöntemlerle işlenerek daha geniş bir yelpazede sunulmasını planlıyoruz. Bu işlenmiş ürünler uluslararası kalite standartlarına uygun şekilde ambalajlanacak ve paketlenecek, böylece markalaşma süreçleri başlatılacak.  Elazığ’ımızın tarımsal kalkınması hedefleri için bugün Valimiz Dr. Ömer Toraman, Milletvekillerimiz Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, M. Rıdvan Nazırlı, Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörümüz Fahrettin Göktaş'ın Baskil Belediye Başkanımız İhsan Akmurat, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’nu katılımlarıyla 'Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi' Ön Bilgilendirme Toplantısını gerçekleştirdik” dedi.