Elazığ İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele şube müdürlüğü ekipleri, günün 24 saati “sanal alemde” devriye atıyor.

Alanında uzmanlaşan bu birimler, izinsiz ve hukuka aykırı şekilde giriş yapılarak bilişim sistemlerini, kişiyi ya da mal varlığını hedef alan ve bilişim teknolojilerinin yasa dışı kullanıldığı "siber suçlarla" mücadele ediyor.

OĞLUNU VE GELİNİNİ VURAN BABA YAKALANDI! OĞLUNU VE GELİNİNİ VURAN BABA YAKALANDI!

Siber birimleri tarafından, 2022 yılı ilk üç aylık döneminde (123) şüpheli hakkında yasal işlem yapılırken (6) faili meçhul siber suç olayının aydınlatılması sağlandı.

Son 3 ayda 123 kişi hakkında yasal işlem yapıldı

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yurtdışı üzerinden yayın yapan (444) yasadışı bahis, (526) müstehcen ve (4013) zararlı yazılım içeren dolandırıcılık amaçlı internet sitesi veya URL adresi tespit edildi. Konu ile ilgili olarak 5651 sayılı “İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele edilmesi” hakkında kanunun 8’inci maddesi gereğince toplam (4983) internet sitesine erişimin engellenmesi sağlandı.