CHP’Lİ ÖZKAN USULSÜZLÜKLE SUÇLAMIŞTI, DOÇENT SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU CHP’Lİ ÖZKAN USULSÜZLÜKLE SUÇLAMIŞTI, DOÇENT SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Elazığ’da üretilen boyalar, 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen 5 okulu renklendirecek. 
Elazığ’da üretim yapan ve Türkiye genelinin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen özel yerli boya markası ülke ekonomisine sağladığı katkının yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de destek vermeyi sürdürüyor. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenerek hasar gören okullar için kolları sıvayan firma yetkilileri, Elazığ’da bulunan 5 okulun boya masrafını karşılamak üzere Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurdu. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit ile bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunan yetkililer, hasar gören 5 okulun boyalarının tamamlanması için destek sağladı. 
Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören binaların onarılması için ciddi adımlar attıklarını aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, “Depremden sonra hemen eğitimin başladığı 20 Şubat tarihine kadar okullarımızın bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Bugün de firmamızın okullarımızı daha da güzelleştirmek adına vermiş olduğu boya bağışını alıyoruz ve güzel bir şekilde değerlendireceğiz. Ülkemizin birçok yerinden şehrimize bağışlar alıyoruz. Yapılan bağışları kütüphanelerimizde, spor salonlarımızda ve çeşitli alanlarda kullanıyoruz. Bugünün önemi Elazığ firmamızın yapmış olduğu katkıdır. İnşallah bunları hem yerel firmalarımızla hem de ülke genelinde faaliyet gösteren diğer firmalarımızla sürdüreceğiz. Deprem bölgesi olmamız hasebiyle devletimizin desteği şehrimize sonsuzdur. 3 milyara yakın eğitim yatırımı ve iyileştirmesi şu an devam ediyor. Bunların büyük bir kısmını gerçekleştirdik ve şehrimize de ciddi manada bir girdi sağlandı. İnşallah bu böyle devam edecek. Bunun dışında hayırseverlerimizin okullarımıza destek olması ve ekstra yapacak güzelleştirmelerin de ayrı bir önemi var. Bütün hayırseverlerimize seslenerek herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.