Eğitim ile ilgili yeniliklerin ve gelişmelerin takip edilebilmesi, okul ve kurumların bu değişikliklere ayak uydurarak devam eden dinamik sürecin içinde kalması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul yöneticileri için  başlatılan Yönetici Geliştirme Programları YÖGEP Elazığ'da başlatıldı.

1. AMATÖR KÜME’DE 8. HAFTA GERİDE KALDI 1. AMATÖR KÜME’DE 8. HAFTA GERİDE KALDI

Okul yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerini geliştirmeye yönelik, paylaşım ve uygulama görevlerinden oluşan iki aşamalı YÖGEP programının ilk toplantısı Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, eğitim yöneticileri ve okul müdürlerinin katılımı ile başladı.

Koç İlkokulu toplantı salonunda gerçekleşen programda okul yöneticilerine hitap eden Müdür YİĞİT: “YÖGEP başta Öğretmenlik Meslek Kanunu olmak üzere Bakanlığımızın öne çıkan politika ve uygulamaları ile okul müdürlerimizin öne çıkan görev alanlarını yeniden ele almayı ve bu yönde ortak bir anlayışı geliştirmeyi amaçlamıştır. Bugün başlayıp 31 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan eğitimler kapsamında tüm okul müdürlerimiz 120 saat ve 4 modüllük bir eğitimden geçirilecekler. 1’nci ve 2’nci Modül Eğitim Yönetiminde Stratejik Konular, 3’ncü ve 4’ncü Modül Eğitim Yöneticilerinin Mesleki Sorumlulukları konularını içerecektir. Yönetici Geliştirme Programı kapsamında ilimizde yapılacak olan tüm çalışmaların ilimiz ve yöneticilerimize hayırlı ve faydalı olmasını diliyorum” dedi.