ELAZIĞ’DA KURSİYERLERİN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLER SERGİLENDİ ELAZIĞ’DA KURSİYERLERİN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Elazığ’ın zengin tarihi, kültürel mirası, doğal güzellikleri ve yöresel değerleri, dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapsamında tanıtıldı.
Elazığ Valiliği önderliğinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve sektör temsilcilerinin işbirliğiyle fuarda tanıtım standı kuruldu. 6 Şubat 2024 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan EMITT, 9 Şubat’ta sona erdi.
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri. Etkinlik her yıl 40.000’e yakın sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turisti ağırladı.  
Bulunduğu bölgede lider olan ve dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, son 26 yıldır sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir turizm zirvesi konumunda yer alıyor. Fuar, her yıl bölgedeki katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak sektörün büyümesine katkıda bulunuyor. ICA Group, TUROFED ve TTYD iş birliğiyle düzenlenen EMITT, kapılarını ziyaretçilerine 2024 yılında 27. kez açıldı. Fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TOBB, Türk Hava Yolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor.
Katılımcıların profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilerle tanışmalarını sağlayan EMITT, sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir iş platformu. Fuara ülke pavilyonları, tatil yerleri, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, sağlık turizmi, gastronomi turizmi,  oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katıldı.

Editör: Haber Merkezi