Hain terör saldırısında Elazığlı hemşehrimiz Yusuf MEYDAN’ı ve kızı minik Ecrin MEYDAN’ı kaybettik…

4C5E86CE-71F3-49C4-A224-7FF704EF095113 Kasım Pazar günü saat 16.20 sıralarında İstanbul’un göbeği Taksim İstiklal Caddesi'nde Türkiye’yi yasa boğan bir patlama meydana geldi.
Patlamanın ardından İstanbul Valisi’nin yaptığı son açıklamada 6 kişinin hayatını kaybettiği 2’si ağır 81 kişinin de yaralandığını bildirdi. Hayatını kaybedenler arasında Elazığlı hemşehrimiz Yusuf Meydan ve kızı minik Ecrin MEYDAN'ın da olduğu öğrenildi...

YEMİŞLİK’TE ŞİMDİ DE SU SAYAÇLARI ÇALINDI! YEMİŞLİK’TE ŞİMDİ DE SU SAYAÇLARI ÇALINDI!

B54531AB-827C-4E86-9127-7945112B28AB

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Çalışma arkadaşımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin'i kaybettik” dedi.

YANIK: YUSUF MEYDAN VE KIZI ECRİN'İ KAYBETTİK

Bakan Yanık yaptığı açıklamada, “Yüreğimiz İstanbul'daki hain saldırıdan gelen acı haberle yandı. Çalışma arkadaşımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin'i kaybettik. Ailesinin, yakınlarının ve çalışma arkadaşlarımızın başı sağ olsun. Bir baba ve kızının hayatını kaybetmesine neden olan bu kalleş saldırıyı lanetliyorum. Devlet olarak tüm imkanlarımızla hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerinin ve yaralılarımızın yanındayız. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiçbir şer odağının gücü yetmeyecek” dedi.

BAKAN BOZDAĞ: İKİ İHTİMAL VAR
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise patlamanın nasıl gerçekleştiğine ilişkin şu bilgileri paylaştı: "Bir kadın oradaki banklardan birine belli bir süre, 40 dakikadan fazla oturuyor, sonra kalkıyor. Kalktıktan 1-2 dakika sonra orada bir patlama meydana geliyor. Patlama sonrasında da olanlara bütün Türkiye artık vakıf oldu. Şimdi bununla ilgili takipler devam ediyor. Şu anda kadınla ilgili bütün kayıtlar, veriler inceleniyor. Güvenlik güçlerimiz işin üzerinde."
Şu ana kadar bir ismin belli olup olmadığı sorulan Bozdağ, "İsim şu ana kadar benim bildiğim belli değil ama bir görüntü var. Kadın olduğu belli. Bütün kayıtlar takip ediliyor. Şu anda peşinde olan birtakım görevliler de var. İz süren arkadaşlarımız var. Onlar da konuyu takip ediyorlar." diye konuştu.
BAKAN KOCA: 5 YARALI YOĞUN BAKIMDA, 2'SİNİN DURUMU CİDDİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaralıların durumu hakkında, "Patlamada yaralanan 81 kişiden 39'u taburcu oldu, yatırılarak tedavi edilen 42 hastadan 5'i yoğun bakımda, 2'sinin durumu ciddiyet gösteriyor." açıklamasında bulundu.
8 SAVCI VE 2 BAŞSAVCI VEKİLİ GÖREVDE
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca patlamaya ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturmayı 2 savcı ve 2 başsavcıvekili yürütüyor.
Patlamaya ilişkin sosyal medya hesaplarından yapılan dezenformasyon içerikli haberlere ilişkin de soruşturma başlatıldı. 

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ...

Ayrıca Sulh Ceza Hakimliğince patlamayla ilgili haberlere yayın yasağı getirildi. 

FAHRETTİN ALTUN'DAN AÇIKLAMA
Yayın yasağının toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlara mani olmak amacıyla getirildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıklamasında şunları kaydetti: "Yaşanan olayla ilgili olarak devletimizin tüm kurum ve kuruluşları hızlı, titiz ve etkin bir şekilde soruşturma yürütmektedir. Bu süreçte medya kuruluşlarını sorumlu olmaya, sosyal medya kaynaklı dezenformatif içeriklere itibar etmemeye, ilgili kamu otoritelerinin açıklamalarını esas almaya davet ediyoruz."
ÇAVUŞOĞLU: ÇALIŞMALAR TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Devletimizin tüm birimleri bu kalleş saldırının faillerini ortaya çıkarmak için çalışmalarını titizlikle yürütmektedir" ifadelerini kullandı.
ÇELİK: YAPANLAR VE BAĞLANTILARI ORTAYA ÇIKARILACAK
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu menfur eylemi yapanlar ve bağlantıları mutlaka ortaya çıkarılacaktır. Türkiye’yi saldırılarla yolundan çevirmeye çalışanlar asla başaramayacaklar" dedi.
KALIN: TÜRKİYE'NİN AZİM VE DİRENCİNİ KIRAMAYACAK
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini belirtti. Kalın, "Olay tüm boyutlarıyla ortaya çıkartılacaktır. Hiçbir saldırı Türkiye’nin azim ve direncini kıramayacaktır" dedi.
KILIÇDAROĞLU'NDAN TAZİYE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı. Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yayımladığı mesajında, "İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı. 
AKŞENER: TERÖR SALDIRILARINI ELELE VERİP BERTARAF EDECEĞİZ
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener de patlamaya ilişkin, "Bu ülke, bu millet, bu devlet, bu badireleri elbette aşacaktır, alçakça yapılan bu terör saldırılarını elbette el ele verip bertaraf edecektir." açıklamasında bulundu.
Saldırıyı şiddetle kınadığını belirten Akşener, "Faillerinin en kısa sürede bulunması için ne gerekiyorsa yapılmasına biz de yardımcı olmak isteriz. Bunun da takipçisi olacağız. Arkadaşlarımızı bu konuyla ilgili görevlendirdik" dedi.