Elazığ Dernekler Birliği Federasyonu’nun Ankara'daki yeni hizmet binasının açılışı gerçekleşti. Açılışa İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol KELEŞ,  Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, AK Parti MKYK Üyesi Ömer SERDAR, çeşitli kurum ve Kuruluşlarda görevli Elazığlı bürokratlar, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, çevre illerden gelen dernek başkanları ve çok sayıda iş insanı katıldı.  

ELBİRFED Genel Başkanı Prof. Dr. Haşim ÇAKIRBAY, birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, “Hepinizin bildiği iki tane kelime var, Tılsımlı kelime bunlardan biri birlik ve beraberlik yani bir olmamız, beraber olmamız ki bunun adı da hürriyettir. Hürriyet dünyanın en büyük duygusudur hür olma duygusu. Kişi olarak, aile olarak ve dolayısıyla millet olarak hür olmak. Ancak hür olmanın adı düşündüğümüz gibi yaşamaktır. Düşündüğümüz gibi yaşamanın adı tarihimiz, kültürümüz, örf âdetimizdir. Eğer biz bunları yaşamazsak o zaman yaşadığımız gibi düşünmeye başlarız ki onun adı esarettir. Türk milleti hiçbir zaman esareti kabul etmeyen bir millet dolayısıyla yaradan bu millete esaret kabul ettirmesin hep hür olmasını nasip etsin” dedi. 

İçişleri Bakan Yardımcısı Hemşehrimiz Mehmet AKTAŞ, bu tür tesislerin önemine ve şehre kazanımlarına değinerek, “Biz Ankara’da yaşayan Elazığlılar olarak buraya sık sık geleceğiz ve burada aziz şehrimizin meselelerini konuşacağız hem de dünya meselelerini burada istişare edeceğiz ve değerlendireceğiz. Yine şehrimizin hem ekonomik hem sosyal olarak var olduğu seviyenin de üzerine çıkabilmesi için burada istişareler yapacağız, değerlendirmeler yapacağız, projeler gerçekleştireceğiz ve bunları yine uygulamanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.  

Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN, “Şehirler doğup büyüttüğü evlatlarını kimliklerin inşasında da büyük katkı sağlarlar. Özellikle ülkemizde doğduğunuz ve büyüdüğünüz şehrin kimliğini nerede olursak olalım muhafaza etmeye, dile getirmeye gayret gösteririz. Elazığlı hemşehrilerimiz de çeşitli vesilelerle Elazığ’dan çıktıktan sonra bu kimliklerini Elazığlı olma hürriyetini hiçbir zaman unutmadan onu sürekli canlı tutarak gelecek nesillere aktarmaya gayret gösteriyorlar. Hakikaten hemşehrilerimizin Elâzığ dışında hayatın her alanında çok büyük başarılar elde ediyorlar sizlerle gurur duyuyoruz hakikaten siyasette, ekonomide, bürokraside, yargıda, sanatta, kültürde çok kıymetli hemşehrilerimiz Elazığ’ı temsil ediyorlar” dedi.  

ELAZIĞ BAROSU'NDAN KURU DESTEK, AV. AYDIN'DAN SUÇ DUYURUSU ELAZIĞ BAROSU'NDAN KURU DESTEK, AV. AYDIN'DAN SUÇ DUYURUSU

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol KELEŞ, Türkiye’nin birçok şehrinde kurulan Elazığ derneklerini önemsediklerini ifade ederek, “Biz bu dernekleri çok önemsiyoruz bu dernekler gerçekten birlik ve beraberlik içinde çok önemli. Özellikle Türkiye’nin de birçok şehrinde kurulan Elâzığ dernekleri Elazığ kültürünün tanıtılması, yaşatılması ve birlik beraberlik içerisinde oldukça önemli” diye kaydetti. 

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin AÇIK, “Dernekleri bir çatı altında toplayan federasyonların önemi büyüktür” diyerek, “Bugün Elazığ Dernekler Birliği Federasyonun açılışını yaptık katılım çok güzeldi gerçekten de federasyonumuzun çok güzel etkinlikleri geçmişte de vardı bundan sonrada devam edecektir ben Haşim hocaya ve tüm federasyon üyeleri arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum bu güzel organizasyon için. Dernekler özellikle federasyonlar dernekleri bir çatı altında toplayan federasyonların önemi büyük. Bundan sonraki süreçte Elazığ’ın sadece kültürünü, sanatını burada yaşamak değil aynı zamanda güç birliği oluşturarak Elazığ adına güç birliği oluşturmak için bu federasyonun çok büyük bir öneminin olduğunu düşünüyorum. Ben bir yönetim kurulu üyesi olarak katılım gösteren Elazığlı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
 

Editör: Haber Merkezi