SGK, Emekli Sandığı ve Bağkur kapsamında çalışmayan emeklilere 5 bin lira ödemesine bugünden itibaren başlandı. Bir defaya mahsus 5 bin lira destek ödemesi yapılacak. 

TÜRK İŞ'TEN AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI AÇIKLAMASI! TÜRK İŞ'TEN AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI AÇIKLAMASI!

Buna göre, gelir veya aylık alan çalışmayan emeklilere 5 bin lira bugünden itibaren ödenmeye başlandı. Bu destek, dul ve yetim aylığı alanlara da hisselerine göre bugünden itibaren verilecek.  SSK emeklilerinin ödemeleri, aylık alma günlerine göre olacak. Aylıklarını ayın 17, 18 ve 19'unda alanlara, bugün ödeme yapılacak. Ayın 20, 21 ve 22'sinde aylık alanlar destek ödemelerini yarın alabilecek. Aylık alma tarihleri ayın 23, 24, 25, 26'i olanlara destek, 13 Kasım'da verilecek. Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara da destek ödemeleri 14 Kasım'da yapılacak. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri, EYT'den emekli olanlar, EYT'ye müracaat edip maaşı henüz bağlanmayanlar, dul ve yetim aylığı alanlar destekten faydalanacak. Destek verilecek emekliler başka bir işte çalışmıyor olacak. 

ÇALIŞAN EMEKLİLER KAPSAM DIŞI 

Ancak emekli olduğu halde çalışmaya devam edenler bu haktan faydalanamayacak. Ekim ayı içinde bir günlük dahi çalışması olan emekliler, 5 bin liralık ödemeden yararlanamayacak.