Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, başarılı obezite cerrahisi ameliyatları ile ülkede adeta bir üs olma yolunda ilerliyor.

YANLIŞ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇİMİ SARI NOKTA HASTALIĞINI HIZLANDIRABİLİR YANLIŞ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇİMİ SARI NOKTA HASTALIĞINI HIZLANDIRABİLİR

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, deneyimli sağlık personeli, 5 yıldızlı otel konforundaki donanımı ve sağlık alanındaki son teknolojiye sahip cihazlarıyla dünya standartlarında hizmet veriyor. Bin 38 yatak kapasiteli hastanede, gelişen teknolojinin tüm imkanları hasta ve hasta yakınlarının hizmetine sunuluyor. Elazığ başta olmak üzere Bingöl, Tunceli, Muş, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay ve çevre illerden hasta kabul ederek bölgenin yükünü sırtlayan şehir hastanesi son zamanlarda obezite cerrahisinde de adından söz ettiriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli başta olmak üzere birçok ilden Elazığ’a gelen hastalar, başarılı obezite cerrahisi ile sağlıklarına kavuşuyor.

Yaptığı operasyonlar hakkında bilgi veren Genel Cerrahi Kliniği Uzmanı Opr. Dr. Nizamettin Kutluer, “Obezite ile ilgilenen bir doktor olarak şu an çok mutluyum. 7-8 yıl önce obezite ameliyatı nedeniyle gelen iki tane hastam anne ve kız vardı. Kızımız doğum sonrası tekrar kilo almış 7 sene sonra yeniden obezite olduğu için bize başvurdu. Biz de bundan gurur duyuyoruz. Ameliyatını başarılı bir şekilde yaptık. Yine il dışından gelen Ayşegül Hanım bizi ve hastanemizi araştırmış ve bu konuda başarılı bir yer olduğunuzu duymuş, obezite ile ilgili sıkıntısından kurtulabileceğini düşünmüş ve gelmiş kendisini ameliyatını yaptık. Her şey yolunda. Kısa sürede taburcu etmeyi planlıyoruz” dedi.

Obezite ameliyatı olan Yaren Kaçmaz, “İstanbul’dan geldim. 17 yaşında çok kilolu bir genç kızdım. Nizamettin Bey sayesinde çok güzel kilolarımı verdim. Daha sonrasında evlendim, doğum yaptım ve tekrar kilo aldım. Önüne geçemediğim bir alan oldu. Tekrar Nizamettin Bey'e başvurdum. O da sağ olsun yardımcı oldu. Ayrıca safra kesemde taş vardı aynı seansta onu da ameliyat etti. Çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Mehmet Buğra Bozan, “Melisa Hanım bize Malatya’dan geldi. Kendisi bizim eski bir hastamızın kızı. Annesinden pozitif motivasyon alarak obezitesine çare bulmak için Elazığ’a, hastanemize başvurdu. Tüp mide ameliyatı yaptık. Bir süre takip ettikten sonra kendisini taburcu edeceğiz. İnşallah kendisini obeziteden kurtulmuş bir şekilde göreceğiz" şeklinde konuştu.

Ayşegül Çetin ise, “Ankara’dan geliyorum. Nizamettin Hocamıza obezite ameliyatı olmak için Elazığ’a geldim. Şu anda Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ndeyiz, ameliyat başarılı geçti. Bendeki belirtiler de o yönde. Çok memnun kaldık. Şartlar çok güzel, konforlu, temiz, ameliyat sonrası bakımlar da gayet iyi, herkese her şey için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Editör: İzzet TUMAY