Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (FEDAŞ), Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılında Elazığ ilindeki 100 projede altyapı çalışmalarını tamamladı.

2023 yılında toplamda 626 milyon TL’nin üzerinde yatırım ile yeni abone bağlantı talepleri, aydınlatma ve şebeke yenileme talepleri karşılanmış oldu. 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “BİZ, HİÇBİR ZAMAN BÖLGECİLİK YAPMADIK” BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “BİZ, HİÇBİR ZAMAN BÖLGECİLİK YAPMADIK”

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde kaliteli ve kesintisiz enerji arzını sürdüren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), Elazığ’daki yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Fırat EDAŞ, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı tamamlanırken, Elazığ ilinde 100 adet proje hedefine ulaştı. Kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde planlanan şebeke yatırımları doğrultusunda, 2023 yılı içerisinde Elazığ merkez ve ilçelerinde toplam 75 adet trafo tesisi, 40 km yer altı alçak gerilim şebekesi, 35 km yer altı aydınlatma şebekesi, 25 km yer altı orta gerilim şebekesi ve 250 km havai elektrik dağıtım şebekesi tesisi hayata geçirildi. Fırat EDAŞ, bu çalışmalar sonucunda Elazığ iline gerçekleştirilen toplam yatırım tutarı 626 milyon TL’yi aştı. Kesintisiz ve sorunsuz enerji arzı için Elazığ’ın her noktasında hizmetlerine hız kesmeden devam edeceklerini dile getiren Fırat EDAŞ Elazığ İl Müdürlüğü yetkilileri “Fırat EDAŞ olarak 2023 yılı yatırım programımız kapsamında bölgedeki elektrik arzını artırmaya yönelik daha güçlü ve daha uzun ömürlü projeler hayata geçirdik. Bu çalışmalar sonucunda, bölgedeki abonelere kesintisiz ve güvenli enerji arzı sağlamanın yanı sıra çevre güvenliği ve işletme verimliliğini de sağlamış olduk.” dedi. 

Editör: İzzet TUMAY