Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen “Prof. Dr. Aydın Köksal Bilim Ödülleri”, bu yıl ‘Bilgisayar Mühendisliği Akademik Öğretim Ödülü’ kategorisinde Fırat Üniversitesi’ne verildi.  

Türkiye’nin en köklü ve prestijli kuruluşları arasında gösterilen Türkiye Bilişim Derneği; Bilgisayar, Donanım, Yazılım, Bilişimin de dahil olduğu 2 bin 500 bilimsel sözcüğü Türkçe’ye kazandıran Prof. Dr. Aydın Köksal tarafından 1971 yılında kuruldu. TBD, günümüzde 10.000’den fazla üyesi ve “Teknoloji üreten bir Türkiye” gelecek vizyonu ile “Bilişim Kültürünü” yayma çalışma ve faaliyetlerine devam etmekte. 

ELAZIĞ’DA NARKO-REHBER UYGULAMASI ELAZIĞ’DA NARKO-REHBER UYGULAMASI

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü; akademisyen ve öğrencilerinin yaptıkları başarılı çalışmalar ile adından söz ettirerek “Prof. Dr. Aydın Köksal Bilgisayar Mühendisliği Akademik Öğretim Ödülü” dalında ödül almaya hak kazandı. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda gerçekleştirilen TBD 40. Ulusal Bilişim Kurultayındaki törende “Prof. Dr. Aydın Köksal Bilgisayar Mühendisliği Akademik Öğretim Ödülü” Prof. Dr. Aydın Köksal, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe tarafından Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Karabatak’a takdim edildi.  

Öte yandan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ta Prof. Dr. Karabatak ve bölüm akademisyenleri ile öğrencilerini tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi. 

Editör: İzzet TUMAY