Fırat Üniversitesi tarafından öğrencilere Elazığ’ın tarihi ve turistik bölgelerini tanıtmak amacıyla başlatılan gezi etkinlikleri kapsamında 350’ye yakın öğrenci Harput’u gezdi. 

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından Elazığ Belediyesi’nin destekleriyle “Tarihe Yolculuk ‘Harput’ Gezisi” etkinliği gerçekleştirildi.   

750 YILLIK KERVANSARAY RESTORE EDİLMEYİ BEKLİYOR 750 YILLIK KERVANSARAY RESTORE EDİLMEYİ BEKLİYOR

Harput gezisine Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan AKPINAR, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Furkan DİLAVER ve Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören 350’ye yakın öğrenci katıldı.  

Geziye katılan öğrenciler; minaresi Pisa Kulesi’nden daha eğri olan Ulu Cami’yi, harcında süt kullanıldığı rivayeti olan Harput Kalesi’ni, Şefik Gül Kültür Evi’ni, Fincan Müzesi’ni, Hoca Hasan Hamamı’nı, Cam Seyir Terası’nı ve Basın Müzesi’ni gezdi.   

Elazığ’ın tarihi ve turistik değerlerini öğrencilere tanıtmak ve aynı zamanda öğrencilerin moral ve motivasyonlarını da sağlamak amacıyla gerçekleştirilen gezide Fırat Üniversitesi öğrencileri Harput’u oldukça beğendi. 

Editör: İzzet TUMAY