Fırat Üniversitesi tarafından 17 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında “Fırat Fest” düzenleneceği açıklandı.

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılında oldukça önemli başarılar elde eden Fırat Üniversitesi YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi seçilerek eğitim alanındaki başarısını taçlandırdı. Eğitimdeki başarısının yanı sıra sosyal etkinlikleriyle de adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi’nde bu yıl ilk defa “Fırat Fest” düzenlenecek. 17 Mayıs – 4 Haziran 2022 tarihleri arasında öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak ve Elazığ’ın tarihi turistik yerlerini tanıtmak amacıyla Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan Fırat Fest’te çok sayıda etkinlik öğrencilerle buluşacak. Bahar Şenlikleri dışında yaklaşık 20 gün boyunca sürecek etkinliklerde gezilerden color feste kadar çok sayıda organizasyon yapılacak.

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada; “2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılında Üniversitemizde eğitim alanında çok sayıda başarıya imza attığımız kamuoyu tarafından bilinen bir gerçektir. Bu başarılarda emeği olan öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını artırmak ve Elazığ’ı daha yakından tanıtmak amacıyla ekim ayından beri devam eden sosyal etkinliklerimizi artırıyoruz. 24 Ocak tarihinde ilimizde meydana gelen deprem ve sonrasındaki pandemi sürecinden dolayı başta öğrencilerimiz olmak üzere gençler sosyal etkinliklerden bir hayli uzak kaldı. Yaklaşık 45 bin öğrenciye sahip olan Üniversitemizde bu yıl Bahar Şenlikleri dışında ilk defa ‘FIRAT FEST’ etkinliği düzenlenecektir.

Yaklaşık 20 gün boyunca sürecek olan ‘FIRAT FEST’ kapsamında; tarihi ve turistik geziler, colorfest, konserler, açık hava sineması, gösteriler, söyleşiler, konferanslar ve yarışmalar yapılacaktır. 17 Mayıs tarihi itibariyle başlayacak olan ‘FIRAT FEST’ kapsamında öğrencilerimiz 4 Haziran tarihine kadar çeşitli etkinliklerle buluşacaktır. Etkinliklerin takvimi Üniversitemizin resmi sosyal medya hesaplarıyla web sitesinde duyurulacaktır” denildi.

MİLLETVEKİLİ EROL, HİSARCIKLIOĞLU'NDAN TOBB'NİN ELAZIĞ'DA OKUL YAPTIRMASI TALEBİNDE BULUNDU MİLLETVEKİLİ EROL, HİSARCIKLIOĞLU'NDAN TOBB'NİN ELAZIĞ'DA OKUL YAPTIRMASI TALEBİNDE BULUNDU