VEKİL NAZIRLI, TÜRKPA EKONOMİK İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ VEKİL NAZIRLI, TÜRKPA EKONOMİK İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Ramazan ayının vazgeçilmez tatlılarından olan Güllaç’a Elazığ’da yoğun talep gösteriliyor.
Elazığ’da Ramazan ayında en çok tercih edilen tatlıların başında gelen Güllaç tadıyla damakları, satışlarıyla da esnafları mutlu ediyor Özellikle süt ağırlıklı bir tatlı olması sebebiyle tüketiciler tarafından çok fazla tercih edilen Güllaç Ramazan ayı ile birlikte tezgahlardaki yerini almış ve yoğun talep görmüştü. Sütlü ve hafif bir tatlı olmasından dolayı Güllaç, Ramazan ayında vatandaşların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alıyor.  

UZMANLAR DA ÖNERİYOR!
İftar sofrasından sonra yüksek kalorili tatlılar tüketilmesi sonucu, orucun da etkisiyle düşen kan şekerinin aniden çok yükselebileceğine dikkat çeken beslenme uzmanları tarafından sinirleri yatıştıran, kan şekerini dengeleyen bir tatlı olduğu için Ramazan’da Güllaç tüketilmesi öneriliyor. Bununla birlikte Elazığ’daki pastane ve tatlıcıların raflarını süsleyen Güllacın, lezzeti ile Osmanlı saray mutfağında önemli bir yere sahip olduğu da biliniyor.

Editör: İzzet TUMAY