ELAZIĞ BELEDİYESİ ADEM’DEN ‘ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ GELİŞİMİ’ EĞİTİMİ ELAZIĞ BELEDİYESİ ADEM’DEN ‘ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ GELİŞİMİ’ EĞİTİMİ

İzzet TUMAY - 18 Ağustos 2016 yılında Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasına hain pkk terör örgütü mensupları tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırının 7. yıldönümü. 
Saat 09.20’de meydana gelen şiddetli patlama Elazığ’ın her yerinden duyulup hissedilirken, o esnada Çayda Çıra Kavşağı’nda bulunan toplu taşıma araçları ile özel araçlarından inen Elazığlı vatandaşların herhangi bir ikinci patlama meydana gelebileceği şeklindeki uyarı ve söylentilere aldırmadan, güvenlik güçleri ve yaralı vatandaşların yardımına koştukları ve kucaklarında taşıdıkları yaralıları hastanelere ulaştırmak için büyük çaba sarfettikleri görüntüler hala hafızalardaki tazeleğini koruyor.  

14066346_1944048645822129_5382256528105608239_o

Elazığ’ın her yerinden görülen kesif duman, patlamanın adresinin Elazığ Emniyet Müdürlüğü Binası olduğunu anlatır gibiydi.  Patlamanın gerçekleşmesinin hemen ardından yaralılara ilk müdahaleyi yapmak üzere olay yerine akın eden Elazığlı vatandaşlar, bir yandan da kan ihtiyacının giderilmesi için seferber olarak hastanelerin önünde uzun kuyruklar oluşturmuşlardı.  

Elazığ’ı yasa boğan bu hain terör saldırısının üzerinden tam 7 yıl geçti. TURAN Gazetesi olarak Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik yapılan saldırıda şehit olan polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.