Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AFAD’ın hak sahipliği başvurularının bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı.  

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Elazığ’da da vatandaşlar 22 Mayıs itibariyle AFAD’a hak sahipliği başvurularını yapabilecekler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.6 ve 7.7’lik depremlerin ardından AFAD’ın hak sahipliği başvurularının başladığını açıkladı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Elazığ’da da 53 binanın yıkık, 48 binanın acil yıkılacak, 7 bin 402 binanın ağır, 512 binanın orta, 7 bin 911 binanın az ve 11 bin 694 binanın ise hasarsız olduğu belirlenmişti. Başvurular bugünden itibaren e-devlet üzerinden başladı. 22 mayıs pazartesi günü itibariyle de AFAD tarafından başvurular alınabilinecek. 

BAŞKAN KAYMAK: “GENEL KURULDAN SONRA ADIMLAR ATACAĞIZ” BAŞKAN KAYMAK: “GENEL KURULDAN SONRA ADIMLAR ATACAĞIZ”

 Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki ekim-kasım aylarıyla birlikte kalıcı konutları hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. Ulaştırma Bakanlığı pazartesi günü Elbistan-Malatya yolunun ihalesini gerçekleştiriyor. Bu arada tabii köy evlerinin de teslimlerini etap etap yapacağız. AFAD’ın hak sahipliği başvuruları bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek” dedi. Öte yandan önümüzdeki günlerde hak sahipliği başvuruları için danışman ofislerin açılacağı düşünülüyor.