Bediüzzaman hazretlerinin birinci talebesi Hulusi Yahyagil, 31 Temmuz Pazar günü vefatının 36. sene-i devriyesinde Elâzığ’da düzenlenen programla anılacak.

hulusi-yahyagil-vefatinin-36-sene-i-devriyesinde-elazigda-anilacak_2c1a6

Bediüzzaman Hazretlerinin Birinci talebesi H. Hulusi Yahyagil’in vefatının 36. Sene-i devriyesi dolayısı ile program düzenlenecek.

31 Temmuz Pazar Günü saat 10:30’da Malatya Yolu Özel Harekat Binası ilerisinde düzenlenecek olan Program Kanal 23’ten canlı yayınlanacak.

Hulusi Yahyagil, 15 Şubat 1896 yılında Ramazan'ın birinci günü Elazığ'ın Kesrik köyünde, şimdiki ismiyle Kızılay Mahallesi’nde dünyaya geldi. Bedizzüzaman Said Nursi Hazretlerinin ve Risale-i Nurun Birinci Muhatabı ve talebesidir.

19 Yaşında Çanakkale Savaşına katılan Hulusi Yahyagil hayatının geri kalan döneminde Kafkas Cephesinde, Ermeni ve Bolşevik Muharebelerinde, Karabağın Temizlenmesi, Urfa ve Antep’in Kurtuluşları, Midyat’ta isyanın bastırılması gibi önemli görevlerde bulundu.

MİLLETVEKİLİ DEMİRBAĞ, İLİM VE HAYRA HİZMET VAKFI’NIN YAPIMI SÜREN ÖĞRENCİ YURDUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU MİLLETVEKİLİ DEMİRBAĞ, İLİM VE HAYRA HİZMET VAKFI’NIN YAPIMI SÜREN ÖĞRENCİ YURDUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Hulusi Yahyagil, Bütün Risalei Nur külliyatının manevi birinci Muhatabıdır. Hayatını boyunca imana kurana İslamiyet’e vatana millete hizmeti esas almış bir isimdir.