2024 yılı kurban Bayramı faaliyetleri kapsamında başta ülkemiz ve Gazze olmak üzere 60 ülkede yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgiler veren İHH Elazığ Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Aydın, şunları söyledi: “Bu yıl Filistin ve ülkemizdeki kurban kotalarımızı çok erken bir şekilde doldurduk. Özellikle ilimizdeki bağışçıların büyük teveccühüyle 1100'ün üzerinde kurban bağışını alarak genel merkezimiz aracılığıyla ilgili bölgelere ulaştırdık.  İlimizden de Karakoçan temsilcimiz Muhammed Talha Taş kardeşimizi Gazze kurban faaliyetlerini denetlemek ve organize etmek amacıyla Mısır'a gönderdik.  Özellikle Gazze için kesilecek olan kurbanların hepsinin Gazze'de kesilmesi mümkün olmadığından 5 ayrı ülkede kesilen kurban etlerinin kavurma yapılıp konserve şeklinde peyderpey Gazze’ye ulaştırılacak. Ayrıca Filistin içerisinde de kısmi kurban kesimleri yapılacak ve  bu kesimler IHH’lı gönüllü kardeşlerimiz tarafından gerçekleştirilecektir.”
Elazığ’daki kurban faaliyetlerinin de devam ettiğini ifade eden İHH Elazığ Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Aydın, “ Bu amaçla bağışçılarımızdan gelen kurban etlerini ilimize yaşayan muhtaç ailelere, yetimlere ve mültecilere ulaştırmaktayız.  Bu yılki hedefimiz inşallah 3 ton kurban bağış etini kardeşlerimize ulaştırmak olacaktır.  Ayrıca kurban derilerini de toplayıp satıp ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştıracağız.  Bu çalışmalar sürecinde emeği geçen bütün gönüllü ve bağışçı kardeşlerimizden Allah razı olsun.” Dedi.  

TAŞ: “MISIR’DA KESTİĞİMİZ KURBAN ETLERİNİ DONDURULMUŞ OLARAK GAZZE’YE GÖNDERİYORUZ”

YENİ MAHALLE'DE YILAN PANİĞİ! YENİ MAHALLE'DE YILAN PANİĞİ!


Elazığ İHH Karakoçan, Kovancılar ve Palu temsilciliklerinden almış oldukları kurban bağışlarını keserek Gazze’ye ulaştırmak için  Mısır’da bulunduğunu ifade eden IHH Karakoçan Temsilcisi Muhammet Talta Taş ise burada kesilen  kurbanların dondurulmuş et olarak Gazze’ye  ulaştırılacağını ve buradaki mazlum ve mağdur Filistin halkına dağıtılacağını ifade etti.

Editör: İzzet TUMAY