Baskil Kaymakamlığı’nın dağıttığı yardım torbalarının satıldığı veya telef edildiği iddia edildi…

Elazığ'ın Baskil İlçesi’nde Kaymakamlığın ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttığı kömürlerin satıldığı ya da kullanılmayarak telef edildiği iddia edildi…

KIŞIN KÖYDE OTURMAYANLAR…
Alınan bilgiye göre, Baskil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, her yıl olduğu gibi bu kış mevsiminde de ilçe merkezi ve köylerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür dağıttı.
Yardımlar kapsamında Baskil İlçesi’ne bağlı Hacı Hüseyinler, Eskiköy, Kutlugün, Yalanlı, Sarıtaş, Aladikme köylerine Ekim ayında Kaymakamlık tarafından kömür gönderildi.
İddiaya göre, kömür yardımından faydalanan bazı kişilerin kışın köylerde oturmadığı, bazı kişilerin ise ihtiyaç sahibi olmayıp, sırf satmak için kaymakamlığın dağıttığı bedava kömürleri aldığı ortaya çıktı…

ELAZIĞ ANKARA KÜLTÜR DERNEĞİ MÜZİK PROGRAMI'NDA BULUŞTU! ELAZIĞ ANKARA KÜLTÜR DERNEĞİ MÜZİK PROGRAMI'NDA BULUŞTU!

“YARDIMLARI SUİSTİMAL EDİYORLAR!..”
Kömür dolu birçok torbanın çevreye atılarak telef edildiğine dâir görüntüler, olayın doğruluğunu ortaya koyarken, konunun araştırılarak gerekli işlemlerin yapılmasını isteyen köylüler; ‘’Devlet vatandaşına el uzatıyor ancak, bazı artniyetliler bu yardımları suistimal ediyorlar. Devlet ve kamu malının istismar edilmesine müsaade edilmemelidir ve bu kömürleri gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtmalıdır.’’ ifadelerini kullandılar.

43-1