Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Veysel Demirci, Muharrem Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Hicri yılın ilk ayı olan Muharrem Ayı'nın İslâm tarihinde dönüm noktası olabilecek olayların yaşandığı ve çok faziletli, içinde bulunan aşure de yeni başlangıçlar, yeni mutluluklar olarak kabul edilmektedir. Faziletli ay olan Muharrem Ayı’nın İslamiyet’teki önemine ve değerlerin korunmasında önemli bir yer edindiğini ifade eden Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Veysel Demirci, mesajında kardeşliğin önemine değindi.
 
“MUHARREM AYI, HZ. HÜSEYİN'İN VE BERABERİNDEKİ MASUM İNSANLARIN KERBELA'DA ŞEHİT EDİLMESİ HÜZNÜNÜ DE İÇERİSİNDE BARINDIRMAKTADIR”

ELAZIĞ BELEDİYESİ ‘BAĞIŞ’ BEKLİYOR! ELAZIĞ BELEDİYESİ ‘BAĞIŞ’ BEKLİYOR!


Bütün İslâm dünyasının bu günlerde Muharrem ayını idrak ettiğini ifade eden İş İnsanı Demirci; “Önemli olayların yaşandığı Muharrem ayı; içerisinde yer alan paylaşmanın, şükretmenin, bereketin adı olan aşure gününün bereketinin yanında; zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin'in ve beraberindeki masum insanların Kerbela'da şehit edilmesi hüznünü de içerisinde barındırmaktadır. Hz. Peygamberin (S.A.V.) sevgili torunu Hz. Hüseyin, nefret yerine sevginin, karanlık yerine aydınlığın hükümran olduğu büyük ahlâkıyla, insanları birleştirmeye ve onlara doğru yolu göstermeye çalışmış bir insanlık abidesidir. Onun hayatı da şahadeti de hepimiz için sonsuza dek örnek teşkil edecektir.
 
“MUHARREM AYININ BİRLİK VE KARDEŞLİK DUYGULARININ DAHA DA GELİŞMESİNE VE DÜNYA ÜZERİNDE BARIŞ VE MUTLULUK TOHUMLARININ YEŞERMESİNE VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”


Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşlik duygularımızın daha da arttığı bu günlerde gözlerimizin daima barışa, doğruluğa ve kardeşliğe bakması ve yüreğimizin sevgi saygı ve hoşgörüyle atması gerektiğini vurgulayan İş İnsanı Demirci; “Bu duygularla Muharrem ayının birlik ve kardeşlik duygularının daha da gelişmesine ve dünya üzerinde barış ve mutluluk tohumlarının yeşermesine vesile olmasını diliyor; bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm hemşehrilerime ve İslâm Âlemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.

Editör: İzzet TUMAY