Cumhuriyet Tarihi’nin ve ilimizin köklü basın kuruluşu Gazetemiz TURAN’ın ikinci kuşak temsilcilerinden İsmet TURAN’ı vefatının 16. Yıl Dönümü’nde özlem ve rahmetle anıyoruz.

ELAZIĞ’DA İKİ ANNE, DÜĞÜN YEMEKLERİNİN KALDIRILMASI İÇİN İMZA TOPLAMAYA BAŞLADI! ELAZIĞ’DA İKİ ANNE, DÜĞÜN YEMEKLERİNİN KALDIRILMASI İÇİN İMZA TOPLAMAYA BAŞLADI!

Gazetemizin Kurucusu İhsan TURAN’ın ilk çocuğu olan İsmet TURAN, 21 Haziran 1926 tarihinde TURAN Ailesi’nin ilk çocuğu olarak Elazığ’da dünyaya geldi…

İŞLERİ BABASIYLA BİRLİKTE YÜRÜTTÜ…
İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Elazığ'da tamamlayan İsmet TURAN, çocukluğundan itibaren okul çıkışlarında gazete ve matbaa işlerini babası İhsan TURAN ile birlikte yürüttü. 1949 Yılı’nda Elazığ Askeri Hastane Başhekiminin kızı Sevim Hanım ile dünya evine girdi. Bu evlilikten Nilgün, Gülgün ve Çimen adında üç kız çocuğu oldu. 5 torunu bulunan İsmet TURAN, 5 Mayıs 2007 tarihinde, 81 yaşında İstanbul’da hayata gözlerini yumdu… Merhum, İsmet TURAN’a Yüce Allah’tan rahmet, TURAN Ailesi’ne ve yakınlarına başsağlığı diliyor, O’nu aramızdan ayrılışının 16. Yıl Dönümü’nde özlem ve rahmetle anıyoruz.