Elazığ’da eser ve hizmet belediyeciliğinin en güzel örneklerini hayata geçiren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Tarihi Kapalı Çarşı'da faaliyet gösteren esnaflarla bir araya geldi. 

11 Ana Başlıkta 100 Proje'yi birer birer hayata gecirerek Elazığ'ı geleceğe taşıyan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Pari Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş ile birlikte Kapalı Çarşı'daki esnaflarla buluşarak taleplerini dinledi. 

9ed92241-032b-47a5-8e0c-0923333228cd

 TARİHİ KAPALI CARŞI'YA YENİ VE MODERN BİR MİSYON YÜKLENDİ 

Ziyarette esnaflar, Başkan Şerifoğulları'nı ve Milletvekili Erol'u ilgi ile karşıladı. Hatırlanacağı üzere Başkan Şerifoğulları tarafından "Ticaret Doğduğu Sokaklara Dönüyor" projesi kapsamında ticaretin kalbi olan tarihi Kapalı Çarşı’da 116 dükkânda cephe yenileme, tek tip tabela giydirme ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları yapılarak çarşıya yeni ve modern bir misyon yüklenmişti. Esnaflar, verdiği vaatleri bir bir hayata geçirdiği için Başkan Şerifoğulları’na teşekkür etti. 

 BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI'NA PLAKET TAKDİM EDİLDİ 

Elazığ Kapalı Çarşı Derneği Başkanı Hasbi Yargıç Emir tarafından Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'na plaket takdim edildi. Ayrıca Başkan Şerifoğulları, Kapalı Çarşı'daki vatandaşlarla da bir araya geldi. Vatandaşlar, Başkan Şerifoğulları'na başarılı çalışmaları için teşekkür ederek bol bol fotoğraf çektirdi. 

‘’BASIN BAŞLI BAŞINA BİR KUVVET, BİR MEKTEP, BİR REHBERDİR’’ ‘’BASIN BAŞLI BAŞINA BİR KUVVET, BİR MEKTEP, BİR REHBERDİR’’

3164b620-d0b0-4afb-8e72-79fc8a1f3654

 "KAPALI ÇARŞI'MIZ VATANDAŞLARIMIZA VE MÜSAFİRLERİMİZE KALİTELİ HİZMET SUNUYOR" 

Aziz Şehir Elazığ'ı geleceğe taşıma hedefiyle gece gündüz çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Şerifoğulları; "Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Erol Keleş ile birlikte Elazığ'ın mutfak kültürünü ve damak tadını bünyesinde barındıran, bu özelliği ile de yerli ve yabancı misafirlerimizin ilgi odağı olan Tarihi Kapalı Çarşı'mızda faaliyet gösteren esnaflarımızı ziyaret ettik. Bizleri ilgi ile karşılayan esnaflarımıza teşekkür ediyorum. “Ticaret Doğduğu Sokaklara Dönüyor” başlıklı projemiz kapsamında şehrin yarınlarını düşünerek 100 günde restorasyon çalışmalarını tamamlayıp yepyeni bir kimlik kazandırdığımız Tarihi Kapalı Çarşı'mız, vatandaşlarımızın yanı sıra başka illerden gelen misafirlerimize kaliteli. hizmet sunuyor. Aynı zamanda alt ve üst yapısının tamamlanmasıyla kentimize yakışır bir görünüme sahip olan Çarşımızdaki kıymetli esnaflarımız, Aziz Şehrimizin cazibe merkezlerinden birinde faaliyet göstermenin ve hizmet etmenin sorumluluğunu fazlasıyla yerine getiriyor. Bizim tek derdimiz; bu Aziz Şehri daha müreffeh, daha gelişmiş, altyapısı ile üstyapısı ile örnek bir kent yapabilmektir. Bunun için var gücümüzle çalışıyor, gönül belediyeciliği ilkesi doğrultusunda hemşehrilerimizin daha kaliteli ve konforlu hizmet alabilmeleri adına özveri ile yolumuza devam ediyoruz. Bizleri muhabbetle karşılayan Kapalı Çarşı esnafımızla da sürekli istişarelerde bulunup taleplerini dinlemeye devam edeceğiz. Kendilerine bol ve bereketli kazançlar temenni ediyorum." dedi. 

Editör: Haber Merkezi